Tuliszków: Sukces literacki Laury i Amelii

Sukces Laury i Amelii

Uczennice Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863r. w Tuliszkowie Laura Jurkiewicz i Amelia Jurkiewicz zostały laureatkami IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Radość – pisania – Joanna Kulmowa”.

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy w wybranej kategorii. Kategorią pierwszą było opowiadanie, którego myślą przewodnią miała być myśl poetki: „I gdybyś nie mógł sprostać światu, co zmienia się i zmienia, to ty się nie martw, taki już zostań, ty nie wyrastaj z marzenia.”, w drugiej kategorii natomiast należało napisać wiersz zainspirowany biografią Joanny Kulmowej.

Laura Jurkiewicz z klasy 7d oraz Amelia Jurkiewicz z klasy 7d napisały wiersze inspirowane biografią Poetki, które zachwyciły jury konkursowe. Wśród prac nadesłanych z całej Polski, Laura zajęła II miejsce, a jej siostra Amelia III. Opiekunem konkursowym Laury i Amelii była pani Sylwia Zielińska – Sikora, która w mijającym roku szkolnym prowadziła zajęcia Koła Polonistycznego, w czasie których uczennice klas 7 rozwijały swoje zainteresowania językiem polskim.

Uczestnicy zajęć pani Sylwii zgłosili na konkurs łącznie osiem prac, pięć opowiadań w I kategorii oraz trzy utwory liryczne w kategorii II.

Serdecznie gratulujemy Laureatkom.

Stanowisko Powiatu Tureckiego w sprawie przystąpie...
Brudzew: Oficjalne otwarcie przestrzeni edukacyjne...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.