Tuliszków: W budynku po byłej szkole w Smaszewie powstanie Filia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej

Biblioteka

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”.

Kwota dofinansowania wynosi 2 250 000 zł.

W ramach wyżej wymienionego programu biblioteki mogły ubiegać się o dofinansowanie budowy, przebudowy, rekonstrukcji, adaptacji lub modernizacji bibliotecznego obiektu budowlanego wraz z jego wyposażeniem.

W związku z uzyskanym przez naszą bibliotekę dofinansowaniem, zabytkowy budynek byłej Szkoły Podstawowej w Smaszewie zostanie zaadoptowany na potrzeby biblioteki. Zostanie on przebudowany, powstanie wypożyczalnia, czytelnia wyposażona dodatkowo w laptopy z dostępem do Internetu szerokopasmowego, wyodrębniona zostanie sala do pracy z osobami starszymi, pomieszczenia magazynowe i socjalne.

W zakresie zagospodarowania terenu wokół budynku szkoły wykonane zostaną następujące elementy: - budowa nawierzchni parkingowej, z wyznaczeniem miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych, budowa podjazdu ułatwiającego dostęp do budynku osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich, budowa ogrodzenia, dostawa i montaż elementów małej architektury (ławki).

Przekształcenie zabytkowego budynku po byłej szkole w Smaszewie przyczyni się do zwiększenia dostępności do kultury, literatury i sztuki, co z pewnością wzbogaci życie kulturalne społeczności lokalnej. Powstanie przestrzeń, w której mieszkańcy się spotykają, wymieniają doświadczenia i uczestniczą w różnorodnych działaniach kulturalnych.

Ewolucja myślenia – twoje okno na świat wiedzy
Tuliszków: W świetlicy wiejskiej w Kiszewach zosta...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - szczupak w wtorek, 23 stycznia 2024 14:33

tam powinno być przedszkole i żłobek bo na terenie 12000 gminy mamy jeden wstyd Burmistrzu pod RZeszowa

tam powinno być przedszkole i żłobek bo na terenie 12000 gminy mamy jeden wstyd Burmistrzu pod RZeszowa
Gość - obatel w poniedziałek, 22 stycznia 2024 09:59

Słyszę wycie. Znakomicie !

Słyszę wycie. Znakomicie !
Gość - Lucjan w piątek, 19 stycznia 2024 15:42

A w turku gargamel Antosik likwiduje filie biblioteczne

A w turku gargamel Antosik likwiduje filie biblioteczne
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.