Drawer - lider branży meblarskiej w powiecie tureckim

Przystępne ceny, krótkie terminy realizacji oraz jakość wykonania - to główne atuty firmy Drawer PPHU. Działające od blisko trzech dekad przedsiębiorstwo jest liderem branży meblarskiej na lokalnym rynku, a także marką rozpoznawalną w całym kraju.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Od 1 kwietnia można składać deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami

Od 1 kwietnia 2021 roku w Turku obowiązuje nowa metoda ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zależna od ilość zużytej wody.

  0 komentarze
0 komentarze

Skatepark w Turku - konsultacje rozpoczęte

Z dniem 1 kwietnia rozpoczęły się konsultacje dot. budowy skateparku na terenie OSiR przy ulicy Armii Krajowej w Turku.

  3 komentarze
3 komentarze

Nieobecni i spóźnialscy dostaną mniej. Zmiany w dietach turkowskich radnych

Powszechnie uznaje się, że pełnienie funkcji radnego jest służbą społeczną. Wprawdzie nie otrzymuje się wynagrodzenia w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale każdego miesiąca wypłacane są diety. Mają one pokrywać utracone przez osoby pełniące mandat zarobki w związku z koniecznością uczestnictwa w obradach, a także stanowią zwrot wydatków. Nad systemem ich wypłaty pochyliła się Rada Miejska w Turku.

  3 komentarze
3 komentarze

Czy będą ulgi w opłatach za śmieci?

Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz niezrzeszeni chcą, by rodziny wielodzietne w Turku płaciły mniej za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Złożony przez nich projekt uchwały w tej sprawie będzie musiał jednak przejść poprawki dopiero wówczas zostanie poddany pod głosowanie.

  6 komentarze
Etykiety:
6 komentarze

Wiosenna pielęgnacja zieleni przyulicznej

Końcówka zimy to dobry czas na prace przy pielęgnacji drzew. W Turku trwa wiosenny przegląd i pielęgnacja drzew i krzewów zlokalizowanych w pasach drogowych ulic miejskich. Drzewa są przycinane w ten sposób, by wiosną łatwo mogły się odbudować.

  1 komentarz
1 komentarz

Na Tuwima pożar sadzy w kominie. Interweniowali strażacy

Mimo lekkiego ocieplenia, sezon grzewczy trwa nadal. Niesie on ze sobą wiele zagrożeń. O jednym z nich przekonali się dzisiejszej nocy mieszkańcy ulicy Juliana Tuwima w Turku. W ich domu musieli interweniować strażacy. Na szczęście nie był osób poszkodowanych.

  0 komentarze
0 komentarze

PGKiM: Zakupy, przetargi, COVID i adopcje

Zakup nowych maszyn, pozyskanie dodatkowego dofinansowania do modernizacji oczyszczalni, wygrane przetargi. Do tego liczne akcje związane z bezpieczeństwem epidemicznym i liczne adopcje bezdomnych zwierzaków. Tak w skrócie wyglądał miniony rok w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Wystartowały remonty dróg

Właśnie ruszyły zlecone przez Miasto Turek remonty miejskich ulic, na których w wyniku mrozów powstały dziury w asfaltowych nawierzchniach.

  2 komentarze
2 komentarze

Współpraca Miasta i Mleczarni Turek

Nazwa Turek nierozerwalnie kojarzy się z serem produkowanym w naszym Mieście. Jest to silna marka rozpoznawalna w całym kraju. W związku z tym Dyrektor Generalny Mleczarni Turek Leszek Piślewski i Burmistrz Miasta Turek Romuald Antosik chcąc silniej zaakcentować związek marki z naszym miastem podpisali porozumienie o współpracy.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.