Zakończyła się budowa ul. 650-lecia

15 października 2018 r. odbył się odbiór techniczny nowo wybudowanej ulicy 650-lecia, na odcinku od ul. Legionów Polskich do ul. Armii Krajowej, za Komendą Policji, oraz ślepej uliczki z parkingami przy bloku od strony ul. Armii Krajowej.

  0 komentarze
0 komentarze

Festiwal Smaków Food Trucków już w ten weekend

Festiwal Smaków Food Trucków już 20 i 21 października po raz pierwszy na parkingu przy OSiR w Turku! Możliwość spróbowania dań z wielu stron świata cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Turku i okolic. O tej wyjątkowo smakowitej imprezie opowiada nam organizator.

  0 komentarze
0 komentarze

Darkobus dojechał na Poduchowne

Od kilku dni Dariusz Kałużny - kandydat PiS na burmistrza Turku wraz kandydatami na radnych podróżuje przez miasto „Darkobusem”. W poniedziałkowe popołudnie spotkali się oni z mieszkańcami ul. Poduchowne, aby porozmawiać o tym, czego najbardziej im potrzeba.

  3 komentarze
3 komentarze

Ławki niepodległości staną w Turku i Władysławowie

Turek i Władysławów znalazły się wśród jednostek samorządu terytorialnego, którym przyznano dofinansowanie w ramach konkursu „Ławka Niepodległości dla samorządów”.

  0 komentarze
0 komentarze

Afrykański Pomór Świń - współpraca i zapobieganie

O współpracy w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) rozmawiano w poniedziałek (15 października) w Kaczkach Średnich. Spotkali się tam przedstawiciele weterynarii, straży, a także samorządów z terenu powiatu tureckiego.

  1 komentarz
1 komentarz

UWAGA !!! Katastrofa w Koninie jest bliska - pamiętacie katastrofę zawalonego mostu w Genui?

„Dzisiaj prawie zawalił się most Unii Europejskiej. Była godzina 15.00, a więc godzina szczytowego ruchu, zresztą wzmożonego ruchu, najpierw rozległ się dziwny, skrzypiący dźwięk, potem pękła jedna ze stalowych lin, most przechylił się po stronie Nowego Konina”.

  0 komentarze
0 komentarze

Dąb Wojciech pomnikiem przyrody na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczystość ustanowienia pomnika przyrody na 100-lecie odzyskania niepodległości miała miejsce 10 października na Osiedlu Górniczym w Turku. Dąb Wojciech stał się pomnikiem przyrody, a decyzja została podjęta uchwałą Rady Miejskiej w Turku. Inicjatorami przedsięwzięcia był Turecki Klub Ekologiczny.

  1 komentarz
1 komentarz

Waldemar Trojan zapowiada Dom Spokojnej Starości w Korytkowie

Budowa Domu Spokojnej Starości to kolejny punkt programu wyborczego Towarzystwa Samorządowego. Powstanie takiej placówki w Korytkowie zapowiedział po swojej ewentualnej wygranej kandydat na burmistrza Waldemar Trojan.

  1 komentarz
1 komentarz

Sławek Uniatowski „Z Dobrych Uczuć” wystąpił w Turku

Magiczny koncert odbył się wczoraj, tj. 13 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać znanych utworów w wykonaniu Sławka Uniatowskiego podczas koncertu „Z Dobrych Uczuć…”.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: „eROBOCZE SHOW” zawitało do Turku

W sobotę, 13 października na terenie Tureckiej Strefy Inwestycyjnej zarówno na tych małych, jak i dużych miłośników maszyn czekało wiele atrakcji. Uczestnicy imprezy mieli okazję nie tylko obserwować możliwości sprzętu, ale również osobiści wziąć udział w pokazie.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.