W nowy rok z nowymi podatkami w mieście

Ze względu na konieczność zapewnienia środków finansowych dla pokrycia rosnących kosztów, ale też na poszerzający się zakres zadań realizowanych przez miasto Turek od przyszłego roku wzrosną niemal wszystkie stawki podatku od nieruchomości. Przyjęty przez radę wskaźnik jest jednak niższy niż ten wskazany przez Ministra Finansów.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nie będzie dworca PKS w Turku. Miasto musiało wycofać się z projektu

Dworzec PKS w Turku nie powstanie. Taką informację przekazał podczas wtorkowej (28 listopada) sesji rady miejskiej burmistrz Romuald Antosik. Jak wspomniał, jest to związane z negatywną odpowiedzią starosty powiatu tureckiego w sprawie zorganizowania transportu publicznego.

  9 komentarze
9 komentarze

Projekt realizowany we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Miasto Turek realizuje projekt pn. „Rewaloryzacja zabytkowego parku położonego przy ul. Górniczej w miejscowości Turek poprzez wycinkę suchych i obumarłych drzew w celu przywrócenia właściwego stanu środowiska naturalnego” .

  0 komentarze
0 komentarze

Turkowski hołd dla Niepodległej. Rocznica uczczona wyjątkowym występem

Święto Niepodległości to czas, kiedy wspólnie oddajemy hołd bohaterom i bohaterkom naszej walki o suwerenność i wolność. Podczas popołudniowych uroczystości z dumą i radością mieszkańcy Turku dziękowali za wydarzenia sprzed 105 lat, które połączyły wszystkich jako naród.

  0 komentarze
0 komentarze

Miasto wymienia lampy uliczne. Ma być jaśniej i oszczędniej

Rozpoczęła się wymiana lamp w centrum Turku. Stare lampy sodowe zastąpi energooszczędne oświetlenie LED. W planach jest wymiana lamp w całym mieście. 
 
  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Proekologiczne i prokulturowe działania nagrodzone. Wśród laureatów Brudzew i Turek

Prawie 100 projektów nagrodzono w tym roku w ramach konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który promuje inicjatywy stawiające na ekologię i lokalną kulturę oraz tradycję. Wśród laureatów znalazły się projekty realizowane przez samorządy Brudzewa i Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Czy sprawa geotermii trafi przed sąd?

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej może wystąpić na drogę sądową, jeśli burmistrz Turku będzie mógł to także. O czym mowa? O kwestii wykonania odwiertu i budowy ciepłowni geotermalnej, które zdaniem władz Turku miały być wstrzymywane przez starostę powiatu tureckiego. Na skutek tego dziś koszty inwestycji są nieporównywalnie wyższe niż zakładano.

  0 komentarze
0 komentarze

Miasto dopłaci mieszkańcom Turku za ścieki

Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” zmieniły taryfę za wodę i ścieki dla mieszkańców Turku. Nowe ceny obwiązywać będą od 1 listopada 2023 r. Aby ulżyć turkowianom w opłatach, burmistrz Romuald Antosik zaproponował radnym podjęcie uchwały o dopłatach do rachunków za ścieki z gospodarstw domowych. Rada uchwałę podjęła i tym samym ceny wody i ścieków dla turkowian nadal będą najniższe w regionie.

  0 komentarze
0 komentarze

Muzyka Korzeni Europy po raz kolejny rozbrzmiała głosem chórów

Za nami XXIV Przegląd Chórów Muzyka Korzeni Europy. Wyśmienita akustyka w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku oraz dopracowane przez muzyków utwory sprawiły, że wydarzenie było jak zawsze wyjątkowe.

  0 komentarze
0 komentarze

Miasto Turek z certyfikatem „Gmina przyjazna zwierzętom”

70 samorządów zgłosiło się o wsparcie z programu „Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom”, organizowanego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Miasto Turek znalazło się w gronie wyróżnionych, uzyskując wsparcie finansowe i certyfikat „Gmina przyjazna zwierzętom”.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.