Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Turek może być dumny ze swoich młodych mieszkańców

Mottem IX edycji Miejsko-gminnego konkursu czytelniczo-historycznego „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta” były piękne słowa Abrahama Lincolna: „To piękne, gdy człowiek jest dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto – może być z niego dumne”.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wizyta Minister Klimatu i umowa na budowę geotermii

Dzisiaj miało miejsce historyczne wydarzenie w dziejach naszego miasta. Podpisana została umowa na budowę ciepłowni geotermalnej, o wartości ponad 61 mln zł. Z tej okazji w Turku gościła Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska, aby poznać specyfikę przyszłej turkowskiej geotermii.

  0 komentarze
0 komentarze

Turkowianie w Krainie Wielkanocnego Zająca

Kraina Zająca Wielkanocnego powstała w Turku! Cieszy się ogromnym powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych mieszkańców miasta. Nic dziwnego, bowiem w Hali Widowiskowo- Sportowej przygotowano wiele atrakcji.

  0 komentarze
0 komentarze

Festiwal Wiosny w miejskim parku. Uczniowie pożegnali zimę

Kolorowo i radośnie - tak uczniowie turkowskich szkół i przedszkoli powitali wiosnę podczas Festiwalu Wiosny zorganizowanego w parku im. Żerminy Składkowskiej. Z zimą pożegnali się tradycyjnie - topiąc Marzannę.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Oświadczenie Burmistrza Turku ws. ogrodów działkowych

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami o rzekomym zamiarze sprzedaży przez Miasto ogrodów działkowych na terenie Turku oświadczam, że to kłamstwo!

  2 komentarze
2 komentarze

Nagły zwrot w sprawie mieszkań komunalnych i kilka dni na konsultacje

Pod koniec lutego radni miejscy przyjęli uchwałę dotyczącą kryteriów wynajmowania lokali komunalnych oddanych do użytku po 1 stycznia 2024 roku, w tym również nowych bloków na os. Wyzwolenia. Teraz jednak burmistrz zarządził ponowne konsultacje, które mają być odpowiedzią na uwagi i sugestie chociażby co do wysokości kryterium dochodowego, jakie mają spełnić przyszli najemcy.

  0 komentarze
0 komentarze

Wojewoda uchylił kolejną decyzję starosty, blokującą inwestycję w Turku

Wojewoda Wielkopolski właśnie uznał, że decyzja starosty Kałużnego o braku zgody na budowę ul. Św. Barbary i ul. Daszyńskiego jest nieważna. To już kolejna decyzja Dariusza Kałużnego, wydana przeciwko Miastu, z naruszeniem prawa!

  0 komentarze
0 komentarze

Panie Kałużny, pomówieniami i manipulacją chce pan wygrać wybory?

Szanowni Turkowianie, zostaliście właśnie zmanipulowani przez starostę Dariusza Kałużnego, który próbuje przerzucić odpowiedzialność za uciążliwy zapach z firmy DeVeris na mnie, zamiast skupić się na zakładzie, który go emituje i szukać rozwiązań tego problemu.

  3 komentarze
3 komentarze

Nabór wniosków na fotowoltaikę

Miasto Turek ogłasza nabór deklaracji do projektu pn. „Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta Turku”.

  0 komentarze
0 komentarze

Sterylizacja i czipowanie zwierząt w Turku bezpłatnie

Od 1 marca 2024 r. mieszkańcy Turku mogą bezpłatnie wysterylizować kotki i suczki oraz zaczipować psy. Taką ofertę w zakresie zapobiegania bezdomności zwierząt w naszym rejonie ma tylko Turek. Nic dziwnego, w końcu w minionym roku Miasto uhonorowane zostało certyfikatem „Gmina przyjazna zwierzętom”.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.