Zapraszamy turkowianki na badania mammograficzne

Urząd Miejski w Turku oraz Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne sfinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

  0 komentarze
0 komentarze

Praca za długi czyli odpracowanie zaległości czynszowych

Burmistrz Miasta Turku informuje, że w celu ułatwienia dłużnikom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, spłaty zadłużenia z tytułu użytkowania komunalnych lokali mieszkalnych, umożliwia się odpracowanie zaległości czynszowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Rajd pieszy ulicami miasta

W niedzielne popołudnie, 6 czerwca 2021 r. odbył się rajd pieszy z okazji 680-lecia Turku.

  2 komentarze
2 komentarze

Więcej pieniędzy na miejski program wymiany pieców

Na minionej sesji Rada Miejska Turku podjęła uchwałę, dzięki której zwiększyła o 40 tys. zł pulę pieniędzy przeznaczoną na dofinansowanie do miejskiego programu wymiany pieca na niskoemisyjne źródła ciepła.

  0 komentarze
0 komentarze

Fontanna w Turku nieczynna

Mieszkańcy Turku coraz częściej pytają, dlaczego Miasto nie uruchamia fontanny na Pl. Wojska Polskiego? Odpowiadamy: nie zaleca nam tego Powiatowy Inspektor Sanitarny.

  5 komentarze
5 komentarze

Kolejne czerwone serduszko w mieście

Wczoraj, 1 czerwca 2021 roku pierwsze plastikowe nakrętki trafiły do kolejnego, czerwonego serca na terenie miasta. Konstrukcja znajduje się przy ulicy Parkowej, przed ogrodzeniem Szkoły Podstawowej nr 1. To już piąte serce na terenie Turku.

  1 komentarz
1 komentarz

Kolejne narkotesty dla turkowskich policjantów

Kolejna pula narkotestów trafiła do Komendy Powiatowej Policji w Turku. Zostały one przekazane przez burmistrza Romualda Antosika oraz Elżbietę Piąstkę - przewodniczącą Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

 

Miasto Turek od kilku lat w ramach programu przeciwdziałania narkomanii, kupuje narkotesty i przekazuje je funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Turku. Niestety - policjanci w swojej codziennej pracy coraz częściej mają do czynienia z osobami będącymi pod wpływem środków odurzających. Dzieje się tak nie tylko przy interwencjach, ale także podczas rutynowych kontroli drogowych

 

Tym razem na ręce komendanta powiatowe Michała Grzelaka trafiła pula 34 profesjonalnych narkotestów ślinowych DrugMulti 7CC. Testery powalają na szybką detekcję najczęściej występujących narkotyków, dlatego wielokrotnie już przydały się policjantom w pracy.

  1 komentarz
1 komentarz

Nad rzeczką opodal krzaczka… dyskutowali radni miejscy

Turkowscy radni już nie raz udowodnili, że bliskie im są sprawy mieszkańców - nie tylko te wielkie, ale też te całkiem nieduże, jak chociażby rzeczka czy też ciek wodny przy ul. Południowej. Decyzją radnych nadal pozostanie on bezimienny, chociaż dzięki dyskusji i fotografiom Marcina Deruckiego z pewnością będzie zapamiętany.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

"Wolnoć Tomku w swoim domku", czyli problem mieszkańców ulicy Sobieskiego

Jedni kolekcjonują znaczki pocztowe, inni pocztówki lub monety. Każdy ma prawo realizować się w swoich własnych zainteresowaniach. Problem zaczyna się wówczas, gdy hobby jest uciążliwe dla sąsiadów. W Turku na ulicy Sobieskiego mieszkańcy od kilku lat zmagają się – jak twierdzą - z problemem zbieractwa u jednego z właścicieli posesji. Uważają oni, że stwarza on zagrożenie i naraża innych na niebezpieczeństwo. Interwencję podjął między innymi Urząd Miejski oraz policja.

  1 komentarz
1 komentarz

Płonie budynek mieszkalny na ulicy Leśnej

Do pożaru budynku mieszkalnego na ulicy Leśnej w Turku doszło dzisiaj tj. 17 maja. W chwili obecnej trwa akcja gaszenia ognia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

  2 komentarze
2 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.