Bezpłatne zajęcia z programowania i robotyki podczas ferii

Ferie tuż tuż. Jeśli chcecie by wasze dziecko spędziło ten czas w sposób atrakcyjny, a przy okazji pożyteczny serdecznie zapraszamy na wyjątkowy cykl zajęć do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Podczas 10 dniowego kursu, odbywającego się w trakcie przerwy zimowej, uczestnicy będą mieli możliwość wzbogacić swoją widzą z zakresu programowania i robotyki.

  0 komentarze
0 komentarze

78 lat temu Armia Czerwona wkroczyła do miasta. Uczczono rocznicę wyzwolenia Turku

Ewakuacja Niemców z Turku rozpoczęła się jeszcze przed radziecką ofensywą, która ruszyła w połowie stycznia 1945 roku. Już 19 stycznia pierwsze oddziały wchodzące w skład I Frontu Białoruskiego dotarły na teren powiatu tureckiego.

  4 komentarze
4 komentarze

Przedstawiciele turkowskich samorządów osiedlowych w Urzędzie Miejskim

W piątek, 13 stycznia 2023 r. w Urzędzie Miejskim w Turku odbyło się spotkanie z przedstawicielami turkowskich samorządów osiedlowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Turku

W piątek, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjnie z tej okazji ulicami Turku przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku hasło przewodnie brzmiało "Niech prowadzi nas gwiazda”.

  0 komentarze
0 komentarze

Urząd Miejski w Turku: Kłamstwo sylwestrowe powiatu tureckiego

Szanowni Państwo, Starostwo Powiatowe w Turku rozpowszechnia kłamliwe informacje dotyczące imprezy sylwestrowej na turkowskim rynku.

  3 komentarze
3 komentarze

Miasto Turek: Budżet dobrze zatytułowany

-Wszystkie budżety są kosmiczne i fantastyczne i mam nadzieję , że nasz również będzie dobrze zatytułowany - mówił burmistrz Romuald Antosik podczas sesji poświęconej uchwaleniu budżetu Turku na 2023 rok. To życzenie burmistrza jesteśmy w stanie spełnić, mając nadzieję, że plan dochodów i finansów będzie równie dobrze zrealizowany.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Sylwestra na rynku nie będzie. Wszystko przez projekt organizacji ruchu

Mieszkańcy Turku w tym roku nie będą mieć okazji do tego, aby w centrum miasta wysłuchać noworocznych życzeń burmistrza i wypić lampki szampana. Nie będzie bowiem Sylwestra na Placu Wojska Polskiego organizowanego rokrocznie przez miasto. Przygotowany projekt organizacji ruchu został bowiem zaopiniowany negatywnie, jako stwarzający zagrożenie.

  15 komentarze
15 komentarze

Magia Świąt Bożego Narodzenia zawitała do Turku

Ogromne świąteczne ozdoby już kilka dni temu stanęły w sercu Turku, czekając na swój wielki moment. W niedzielny (18 grudnia) wieczór uroczyście włączono bożonarodzeniową iluminację, wieńcząc w ten sposób weekendowe atrakcje.

  0 komentarze
0 komentarze

Ekologicznie znaczy logicznie

Pod takim hasłem odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach ekologicznych zorganizowanych przez Urząd Miejski w Turku dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Dzieci wzięły udział w 4 konkursach, w których przygotowały plakaty, instalacje z odpadów komunalnych i prezentacje multimedialne. Do konkursów przystąpiło 867 uczestników.

Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach. Pierwszy miał miejsce na szczeblu przedszkoli i szkół. W drugim etapie prace oceniała komisja powołana przez Burmistrza Miasta. Komisja nie miała łatwego zadania, ponieważ poziom wszystkich prac był bardzo wysoki, a kreatywność, pomysłowość oraz staranność wykonania tak wielu prac zaskoczyła samych jej członków. W każdym konkursie wybranych zostało trzech laureatów i trzy osoby otrzymały wyróżnienie. Atrakcyjne nagrody w wręczył zwycięzcom Burmistrz Miasta Turku.

Laureatami konkursów zostali:

1. Konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej na plakat pt. „Eko przedszkolaki to Eko-fajniaki” :

a. Kategoria wiekowa 3-4 lata:

  0 komentarze
0 komentarze

Śmieci są drogie, będą jeszcze droższe

Opłaty od mieszkań Turku nie wystarczyły na pokrycie kosztów systemu gospodarowania odpadami. W związku z tym radni musieli podjąć decyzję o wygospodarowaniu brakującej kwoty z miejskiego budżetu.

  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.