Już niebawem obchody 100.rocznicy „Cudu nad Wisłą” i Święta Wojska Polskiego

Już w sobotę, 15 sierpnia odbędą się obchody 100.rocznicy „Cudu nad Wisłą” i Święta Wojska Polskiego. Organizatorami wydarzenia są Burmistrz Miasta Turek oraz Wójt Gminy Turek.

  0 komentarze
0 komentarze

Inwestycja za ponad 10 milionów zakończona. Auta powróciły na ul. Uniejowską

Długo wyczekiwana, warta ponad 10 mln zł inwestycja drogowa na ul. Uniejowskiej w Turku została oficjalnie oddana do użytku. Kierowcy korzystają już nie tylko z nowej nawierzchni, ale także z przebudowanych skrzyżowań.

  8 komentarze
8 komentarze

Kolejna odsłona wakacyjnego kina

Dnia 25 lipca o godzinie 21 jak każdego roku, na muzealnym dziedzińcu odbyła się kolejna odsłona wakacyjnego kina, którego organizatorami są Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka.

  0 komentarze
0 komentarze

Wakacje z biblioteką

Wraz z początkiem lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej została wznowiona działalność kulturalna. W ramach wakacyjnych zajęć odbyło się 5 spotkań tematycznych, podczas których dzieci stworzyły mnóstwo kreatywnych prac. Uczestnicy poznali królestwo motyli, nauczyli się kodowania bez użycia komputera, wyruszyli w piracką wyprawę, odkryli tajemnice kosmosu, a także stworzyli wesołe potworki. Wszystkie zajęcia odbywały się na terenie zielonym przy bibliotece.

  0 komentarze
0 komentarze

Początek sierpnia z piłkarskimi emocjami

Wraz z otwarciem przez rząd stadionów wracają imprezy sportowe. Już na początku sierpnia na stadionie 1000-lecie w Turku nie zabraknie sportowych emocji. MGKS TUR 1921 i KEEZA organizują turniej piłki nożnej.

  0 komentarze
0 komentarze

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Tradycyjnie, kiedy w wakacje nie ma dzieci w szkołach i przedszkolach, Miasto wykorzystuje ten czas na przeprowadzenie remontów, napraw bądź modernizacji obiektów oświatowych. W tym roku planowane są prace o wartości ponad 500 tys. zł.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Filmowy maraton z komiksowymi bohaterami

Miłośników kina zapraszamy na kolejny Nocny Maraton Filmowy organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum Miasta Turku. Maraton odbędzie się 25 lipca na dziedzińcu Muzeum Miasta Turku. Jak co roku organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Turku interesujące filmowe propozycje.

  0 komentarze
0 komentarze

Wspólnie stworzyli bajkę o wielkiej odwadze

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zachęca do zakupu publikacji „Julek i jego odwaga”. Wydana przez biblioteczne wydawnictwo książka to efekt projektu utworzonego na potrzeby pomocy Julkowi Komajdzie, małemu bohaterowi który walczył z potężnym wrogiem i co najważniejsze, zwyciężył.

  0 komentarze
0 komentarze

Warsztaty wakacyjne w muzeum

Warsztaty wakacyjne w Muzeum Miasta Turku niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci z naszego miasta oraz powiatu. W tym roku jest podobnie.

  0 komentarze
0 komentarze

Turek na pTAK

Już ponad półtora roku na terenie Turku swoją działalność wolontariacką prowadzi Turkowska Grupa Lokalna OTOP (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków). W ciągu tych parunastu miesięcy, zmieniło się wiele w życiu ptaków. Chronimy je, opowiadamy o ich zwyczajach podczas zajęć edukacyjnych, a tym samym uwrażliwiamy na przyrodę i potrzebę jej ochrony. Ptaki to tak naprawdę tylko wierzchołek góry lodowej w kontekście szeroko pojmowanego otaczającego nas środowiska. Ale od czegoś trzeba zacząć…

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.