Projekt badawczy „Powietrze” w „Ósemce”

Przez sześć dni dzieci z oddziału integracyjnego Przedszkola Samorządowego Nr 8 realizowały projekt badawczy „Powietrze”. Miał on na celu zbadanie i określenie właściwości powietrza, jego znaczenia dla życia, sposobu wykorzystania przez człowieka, wpływu działalności ludzkiej na jego jakość i uzasadnienie konieczności dbania o czystość powietrza.

  0 komentarze
0 komentarze

Jest umowa na geotermię

Wczoraj, tj. 22 listopada 2021 r. podpisana została umowa na dofinansowanie do wykonania drugiego odwiertu geotermalnego i budowy geotermii Turek. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku z funduszy norweskich otrzymało na ten cel 19.489.221,84 zł.

  2 komentarze
2 komentarze

Podatki w mieście w górę. Innego wyjścia nie ma

-Dbając o dochody miasta, by wykonać pewnego rodzaju inwestycje innego wyjścia nie ma - tak burmistrz Turku Romuald Antosik argumentował podwyżkę podatków dla mieszkańców. Dodał jednak, że wzrost jest wyważony i nie są to górne stawki.

  8 komentarze
8 komentarze

Laboratoria Przyszłości w turkowskich podstawówkach

Blisko 660 tys. zł na zakup wyposażenia wspierającego proces dydaktyczny trafi do turkowskich szkół podstawowych. Środki pozyskano w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

  2 komentarze
2 komentarze

Aby segregacja była łatwiejsza

Miasto Turek realizuje program promujący prawidłową segregację odpadów komunalnych przez mieszkańców miasta. Pierwszym krokiem było umieszczenie na wiatach śmietnikowych tablic z zasadami segregacji śmieci.

  0 komentarze
0 komentarze

O przyszłości Wielkopolski Wschodniej w Bełchatowie

Połączonymi siłami Starosty Bełchatowskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, w tym Pełnomocnika Marszałka ds. Sprawiedliwej Transformacji Regionu Bełchatowskiego oraz Porozumienia „Bełchatów-Kleszczów Razem Możemy Więcej” zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Wielkopolski Wschodniej.

  3 komentarze
3 komentarze

Powstało nowe plastikowe rondo w Turku

W niedzielę, 14 listopada w Turku pojawiło się nowe plastikowe rondo. Pilotażowa konstrukcja na skrzyżowaniu ul. Legionów Polskich z ul. Kolską i Kolską Szosą to wstęp do planowanej przebudowy.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Czesko-polskie rozmowy o współpracy

Przedstawiciele władz Miasta Turek i władz miasta Brandýs nad Labem-Stará Boleslav z Czech rozmawiali dzisiaj, tj. 12 listopada 2021 r. o formach współpracy obu miast.

  0 komentarze
0 komentarze

Ponad 230 drzew więcej w Turku

Właśnie zakończyła się jesienna akcja sadzenia drzew w Turku. W sobotę, 12 listopada posadzona została przy Al. Solidarności, ostatnia w tym roku partia 30 drzew.

  0 komentarze
0 komentarze

Upamiętniono trudną drogę do niepodległości

Przy budynku poczty na ul. Kaliskiej w Turku zorganizowano uroczystości poświęcone rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na które zaprosili mieszkańców burmistrz miasta Romuald Antosik oraz wójt gminy Turek, Karol Mikołajczyk. Obchody Narodowego Święta Niepodległości uzupełnił patriotyczny koncert w murach Miejskiego Domu Kultury.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.