Egzaminy ósmoklasistów czas start!

Rozpoczęły się trwające trzy dni egzaminy ósmoklasistów. Uczniowie dzisiaj zmierzyli się z językiem polskim. W kolejnych dniach przed nimi testy z matematyki i wybranego języka obcego.

  0 komentarze
0 komentarze

Moja racja jest najmojsza, czyli wolność słowa po turkowsku

Gdy coś się nie udaje najlepiej poszukać winy… poza własnym podwórkiem. Postraszyć, kazać podpisać oświadczenie o narzuconej treści - takie metody od pewnego czasu stosuje wobec redakcji iturek.net burmistrz miasta Turku, Romuald Antosik, po każdym materiale, który dla miasta zdaje się być niewygodny. Kolejny przykład pochodzi zaledwie sprzed kilku dni.

  2 komentarze
2 komentarze

Wyremontuj i zamieszkaj - nowy program mieszkaniowy w Turku

Miasto Turek właśnie przystąpiło do nowego programu mieszkaniowego pod nazwą „Najem po remoncie”. Program umożliwia wynajem należących do Miasta mieszkań w zamian za wykonanie ich remontu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Ponad 1000 biegaczy na starcie! Biegi Europa TU-rek niezwykle udane

Blisko 1100 osób - od przedszkolaków po całe rodziny wystartowało w pierwszej edycji sportowej imprezy pod nazwą Europa TU-rek. Piękna pogoda sprawiła, że biegi przyciągnęły wielu chętnych, spragnionych nie tylko medali, ale przede wszystkim dobrej zabawy.

  0 komentarze
0 komentarze

Turkowianie uczcili Święto Flagi i Dzień Strażaka

Dzisiaj, tj. 2 maja miało miejsce wyjątkowo ważne wydarzenie, bowiem druhny i druhowie z Turku, a także mieszkańcy obchodzili Dzień Strażaka podczas którego przekazany został proporzec dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej.

  1 komentarz
1 komentarz

Czas na rewitalizację parku wydłużony o kolejne kilka miesięcy

Rewitalizacji turkowskiego parku poświęcona była nadzwyczajna sesja rady miejskiej. Podczas blisko sześciogodzinnych obrad po raz kolejny można było usłyszeć, że środki zewnętrzne na tę inwestycję nie są zagrożone. Pojawił się też nowy termin zakończenia prac.

  2 komentarze
2 komentarze

Remont lokali komunalnych

Miasto Turek w 2022 roku pozyskało dofinansowanie na remont sześciu lokali komunalnych. Prace w tych mieszkaniach trwały od listopada 2022 roku i zakończyły się w kwietniu tego roku.

  0 komentarze
0 komentarze

Komunikat Miasta Turku

.

 

  0 komentarze
0 komentarze

130 tys.zł na remont Miejskiego Domu Kultury

Miasto Turek pozyskało dofinansowanie od Marszałka Województwa Wielkopolskiego na remont pomieszczeń na parterze Miejskiego Domu Kultury w Turku.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Turkowski MOPS realizuje program Senior +

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku realizuje program "Senior+", dzięki któremu mobilizuje osoby starsze do aktywnego udziału w zyciu społecznym.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.