Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Turek i okolice wczoraj i dziś”

„Turek i okolice wczoraj i dziś” jest kontynuacją prezentowanej w 2015 i 2020 roku wystawy o tym samym tytule.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Show must go on, czyli obrady poważnych radnych w poważnym mieście

Na co nie stać radnego Marczewskiego i co może kupić sobie pan Derucki? O tym można było dowiedzieć się podczas wtorkowej (14 maja) sesji rady miejskiej w Turku. Można by rzec - nowa rada, stare zwyczaje, bo spotkanie trwało blisko osiem godzin. Efektem dyskusji stało się ustalenie składów komisji rady miejskiej. Analizując wnikliwiej - podzielono między radnych dość intratne funkcje.

  4 komentarze
4 komentarze

Noc Muzeów już w sobotę! Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy na kolejną Noc Muzeów, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 maja od godz. 18:00.

  0 komentarze
0 komentarze

Powstają drogi na osiedlu Leśna

Aktualnie miejska spółka PRI wykonuje nawierzchnię ulic i chodników. W ramach tej inwestycji na ulicach Jacka Malczewskiego, Władysława Podkowińskiego, Leona Wyczółkowskiego, Józefa Brandta, Wojciecha Kossaka oraz 04 L powstają jezdnie, chodniki, zjazdy, oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa, a także parkingi.

  1 komentarz
1 komentarz

Miejscy radni już zaprzysiężeni. Na czele rady ponownie Mariola Kadrzyńska-Siwek

Burmistrz Turku i miejscy radni w poniedziałkowe (6 maja) złożyli przysięgę i rozpoczęli nową kadencję. Nie brakowało gratulacji i podziękowań, ale też rada podjęła pierwsze ważne decyzje, jak te dotyczące przewodniczących.

  2 komentarze
2 komentarze

"Zgoda buduje, niezgoda rujnuje", czyli wspólne obchody 233. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 1791 roku to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia została uchwalona Konstytucja 3 maja. Powszechnie przyjmuje się, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie. Dzisiejsze święto było wyjątkowe również dla samorządu, bowiem pierwszy raz od wielu lat zorganizowali je wspólnie- Miasto Turek, Powiat Turecki i Gmina Turek.

  0 komentarze
0 komentarze

Święto Biało-Czerwonej i strażackiej braci

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Tradycyjnie już również w tym czasie odbyły się w naszym mieście miejskie obchody Dnia Strażaka. Druhny i druhowie zostali docenieni za wkład pracy na rzecz społeczeństwa oraz odznaczeni.

  0 komentarze
0 komentarze

Wkrótce rusza wiercenie otworu geotermalnego

Dzisiaj, tj. 18 kwietnia 2024 r. podpisana została umowa na wykonanie odwiertu geotermalnego. To oznacza, że wszystkie prace przy budowie Geotermii Turek ruszają pełną parą, a w grudniu 2025 roku mają się zakończyć. Odwiert i budowa ciepłowni geotermalnej mają kosztować ponad 90 milionów zł.

  1 komentarz
1 komentarz

Miasto przejmuje drogi na ul. Młodych

Burmistrz Romuald Antosik zawarł umowę ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Rozwój” w sprawie przejęcia nieruchomości położonych na osiedlu Młodych, które będą przeznaczone na drogi publiczne. To pierwszy krok do poprawy stanu dróg na tym osiedlu.

  0 komentarze
0 komentarze

Turek może być dumny ze swoich młodych mieszkańców

Mottem IX edycji Miejsko-gminnego konkursu czytelniczo-historycznego „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta” były piękne słowa Abrahama Lincolna: „To piękne, gdy człowiek jest dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto – może być z niego dumne”.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.