Turkowianin opowiedział o Biczu. Spotkanie autorskie w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Artur Lodziński

Artur Lodziński, autor wspomnieniowej książki „ Bicz i jego mieszkańcy-ciąg dalszy” w piątek, 16 września był gościem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. Goście mogli posłuchać opowieści o sentymentalnych miejscach miejscach, tak nieodległych od powiatu tureckiego.

Artur Lodziński to turkowianin - jak sam mówi - z urodzenia i zamieszkania. Zawodowo związany był z miejscem, które nazywa się Skansen Bicz. Inspiracją do napisania książki o tej miejscowości i jej mieszkańcach była publikacja o Stanisławie, w gminie Kawęczyn. Ci, którzy w piątkowe popołudnie pojawili się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku mogli posłuchać o tym, jak mieszkańcy Bicza identyfikują się ze swoją małą ojczyzną, a także o tym, jak książka powstawała.

Autorzy publikacji opowiedzieli w niej o zapomnianym już nieco świecie polskiej wsi - obyczajach i prostej codzienności, a całość ilustrują fotografie oraz archiwalne dokumenty.

Nocny Turniej dla Konrada, czyli sportowa gra otwa...
Zakończyły się prace budowlane i nastąpił odbiór k...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.