Turkowscy Karatecy Nie Zwalniają Tempa - Sukcesy w Kata na Mistrzostwach Wielkopolski

Oyama Karate

W sobotę 13 maja w Turku odbyły się XV Mistrzostwa Wielkopolski w konkurencji Kata i Kobudo, których organizatorem był Turkowski Klub Karate z Shihan Włodzimierzem Rygiertem na czele.

Udział wzięli zawodnicy z 15 ośrodków w Wielkopolsce. Był to ważny dzień dla naszych karateków , którzy od rana zgromadzili się w hali Widowiskowo Sportowej aby rywalizować z z innymi o tytuł Mistrza Wielkopolski.

Nie zabrakło zaciętych pojedynków zarówno między doświadczonymi zawodnikami jak i w kategoriach białych pasów.

Nasz klub po raz kolejny udowodnił swoją siłę i łącznie na naszym koncie znalazło się 36 medali:

* 13 złotych: Kazimirczyk Adam, Wojtasik Aleksander, Sochacka Julia, Gierosz Rafał, Borowska Amelia, Wajda Nikodem, Spychała Mikołaj, Wojtasik Anna (Kata i Kobudo), Jakubowski Dawid (Kata i Kobudo), Spychała Maksymilian, Furtak Daria.

* 11 srebrnych: Janusik Cezary, Bonikowska Lena, Kieliszkowski Dawid, Weber Filip, Remiszewski Kamil, Janik Mikołaj (Kata i Kobudo), Olszanowska Sylwia, Kubiak Bartosz, Spychała Maksymilian, Kaczmarek Daria.

* 12 brązowych: Zgoda Filip, Krawczyk Dawid, Urbaniak Emilia, Kieliszkowski Antoni, Urbich Maja, Krogulec Marcin, Grzesiak Maja, Otto Filip (Kata i Kobudo), Fic Hanna, Olszanowska Małgorzata, Olszanowska Sylwia.

Na zakończenie zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, które wręczył Starosta Powiatu Tureckiego Pan Dariusz Kałużny.

A już 27 maja nasza ekipa wyruszy na ostatnie duże wyzwanie w tym sezonie jakim będą Mistrzostwa Polski Kata w Tychach. Trzymajcie kciuki!

Umiejętności na wagę życia. Zapraszamy na szkoleni...
Brudzew: Integracja i wiedza, czyli Drzwi Otwarte ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.