Turkowscy policjanci wyróżnieni za uratowanie kobiety z płonącego budynku

KPP Turek

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku asp.Kamil Kruszyński - Naczelnik Wydziału, mł.asp. Piotr Walczak i mł.asp. Tomasz Ordon 20 lipca br. odebrali odznaki im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja za uratowanie kobiety z płonącego budynku.

– Bardzo Wam dziękuję za to, co robicie. Dbacie o honor służby, honor funkcjonariusza – powiedział minister Mariusz Kamiński do policjantów, którzy odebrali 20 lipca odznaki im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia zostały przyznane 40 funkcjonariuszom z całego kraju. W uroczystości w MSWiA wzięli także udział wiceministrowie: Maciej Wąsik, Błażej Poboży, Bartosz Grodecki oraz gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.

Odznakę im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja odebrali dziś m.in.: asp. szt. Andrzej Krukowski, który podjął interwencję podczas urlopu, widząc osoby tonące w morzu, sierż. szt. Maria Myszakowska-Łyjak, która w czasie wolnym od służby pomogła ofiarom wypadku drogowego oraz st. sierż. Łukasz Deszcz i mł. asp. Paweł Świdziński, którzy uratowali dwie starsze osoby z pożaru.

Odznaka im. podkomisarza Andrzeja Struja została wręczona po raz pierwszy w historii polskiej Policji. Mogą ją otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia albo w czasie służby podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia. Funkcjonariusze otrzymują również nagrodę finansową. Odznaka jest nadawana na wniosek komendanta głównego Policji albo z inicjatywy ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie.

Andrzej Struj zginął od ciosów nożem po tym, jak 10 lutego 2010 r. - podczas urlopu - interweniował wobec chuliganów, którzy niszczyli tramwaj. Policjant służył w formacji od 15 lat. Pracował w wydziale wywiadowczo-patrolowym Komendy Stołecznej Policji. Pośmiertnie został awansowany na stopień podkomisarza Policji, odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Zasługi za Dzielność oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Wśród odznaczonych znaleźli się również Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku asp.Kamil Kruszyński - Naczelnik Wydziału, mł.asp. Piotr Walczak i mł.asp. Tomasz Ordon 20 lipca br. odebrali odznaki im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja za uratowanie kobiety z płonącego budynku.

źródło: www.gov.pl / KPP Turek


19,5 mln zł dla geotermii w Turku
Gm. Turek: Przetargi na kolejne odcinki wodociągu ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - ***** *** w środa, 21 lipiec 2021 09:42

To ich praca bo praca w policji to służba tak jak służba zdrowia ,Straż Pożarna więc nie robią na Mnie wrażenia te odznaczenia jakie wzięli.Ciekawe czy w Turku policjanci podobnie jak ci z garnizonu w warmińsko-mazurskim muszą obowiązkowo iść na mszę 28 lipca? A jeśli ktoś się nie pojawi, ma się stawić u komendanta miejskiego z usprawiedliwieniem. Źródło :Portal o2.

To ich praca bo praca w policji to służba tak jak służba zdrowia ,Straż Pożarna więc nie robią na Mnie wrażenia te odznaczenia jakie wzięli.Ciekawe czy w Turku policjanci podobnie jak ci z garnizonu w warmińsko-mazurskim muszą obowiązkowo iść na mszę 28 lipca? A jeśli ktoś się nie pojawi, ma się stawić u komendanta miejskiego z usprawiedliwieniem. Źródło :Portal o2.
Gość
niedziela, 01 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.