Turkowska Akademia Sportu - Zasady zdrowego odżywiania

Turkowska Akademia Rozwoju

W dniu 29 października w świetlicy Gimnazjum nr 2 w Turku odbył się wykład zorganizowany przez Stowarzyszenie Kopernik Plus pt. „Zasady zdrowego odżywiania osób dorosłych”.

Prowadząca wykład Monika Gajda – „dobry dietetyk” przedstawiła w prosty i obrazowy sposób związek aktywności fizycznej ze zdrowym odżywianiem. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się m.in. jakie produkty powinny znajdować się w prawidłowej diecie, a z których lepiej zrezygnować. Prowadząca rozwiała też kilka mitów dietetycznych m.in. czy ziemniaki tuczą, czy ostatni posiłek powinniśmy jeść najpóźniej o godzinie 18 oraz czy jaja to tylko i wyłącznie cholesterol, został również przybliżony temat jak odczytywać informację z etykiet produktów spożywczych.

Po wykładzie istniała możliwość wykonania darmowego pomiaru masy i składu ciała, z którego można było się dowiedzieć ile w organizmie jest wody, masy mięśniowej i tłuszczowej.

Wykład odbył się w dzięki projektowi Turkowska Akademia Sportu, który finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport dla Wszystkich” – „Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych”.

Sponsorem publicznym projektu jest Burmistrz Miasta Turek.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Turku na zakończe...
Zapraszamy na mammografię

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 26 marzec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.