Turkowska biblioteka ponownie otwarta

MBP

25 maja, po ponad dwumiesięcznym zamknięciu, swoją działalność wznowiła Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Od poniedziałku ponownie można zwracać i wypożyczać materiały biblioteczne, zarówno książki, gazety i płyty DVD. Jednak wszystkie te działania odbywają się w nowym rygorze sanitarnym.

12 marca biblioteki w całym kraju, w związku z ogłoszeniem stanu epidemii, musiały całkowicie zawiesić swoją działalność. Ponowne otwarcie placówek umożliwione zostało od 4 maja, jednak Burmistrz wraz z dyrektorką turkowskiej biblioteki zdecydowali o otwarciu 25 maja. Aby zapewnić bezpieczeństwo, zarówno użytkownikom, jak i pracownikom jednostki wprowadzone zostały nowe zasady funkcjonowania.

Co się zmieniło? Przede wszystkim godziny otwarcia. Z działów znajdujących się przy ulicy Dworcowej 5 korzystać można w poniedziałki i wtorki od godz. 9.00 do 18.30 ( z wyjątkiem Wypożyczalni dla Dzieci, która w tych dniach działa od godz. 11.do 18.00) a w środy, czwartki i piątki od godz. 9.00 do 16.00. Filia nr 4 dla czytelników otwarta jest od poniedziałku do środy od godz. 14.00 do 19.00, natomiast w czwartki i piątki od 10.00 do 15.00. Z kolei Filia nr 2 nieczynna jest do odwołania, jednak zwrotów z tej placówki dokonywać można w siedzibie głównej. Do odwołania także zawieszona jest działalność kulturalna oraz korzystanie z punktu ksero, czytelni, pracowni komputerowej i kącików dla dzieci.

W każdej z placówek należy dezynfekować dłonie zgodnie z zamieszczonymi instrukcjami, obowiązuje także noszenie maseczek i rękawiczek. Ważną zmianą jest brak wolnego dostępu do półek, bibliotekarze w osłoniętych pleksą stanowiskach realizują zamówienia i doradzają w wyborze ciekawych książek. Dodatkowo w siedzibie głównej, znajdującej się przy ul. Dworcowej 5, utworzony został punkt zwrotów, w którym czytelnicy oddają wypożyczone materiały, tutaj również przyjmowane są książki z Filii nr 2. Wszystkie zwracane materiały biblioteczne trafiają na 4 dniową kwarantannę.

Aby ułatwić pracę obsłudze biblioteki książki i płyty można zamówić przed wizytą w jednostce. Można zrobić to na trzy sposoby: mailowo, telefonicznie bądź przez swoje konto biblioteczne, do którego użytkownicy mają zdalny dostęp.

Aby zapewnić jak największy poziom bezpieczeństwa, bibliotekarze wyposażeni są w środki ochrony osobistej a stanowiska obsługi dezynfekowana są po każdym odwiedzającym.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki.
Materiał prasowy MBP w Turku
Jak zrobić peeling do twarzy?
Malanów: Samorząd to ludzie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.