Ubezpieczenie mieszkania - jakie dokumenty będą potrzebne?

Ubezpieczenie mieszkania

Coraz więcej Polaków ma świadomość, jak ważne jest zabezpieczenie własnego mienia. Nieoczekiwane zdarzenia losowe mogą spowodować poważne straty finansowe, przed którymi można się uchronić. Wystarczy wykupić ubezpieczenie mieszkania. Warto zdecydować się na taki krok – tym bardziej, że formalności ograniczane są do niezbędnego minimum.

Zawarcie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym wcale nie wiąże się z koniecznością wypełniania wielu dokumentów. Wszystkie procedury zostały ograniczone do niezbędnego minimum, dlatego cały proces zajmuje naprawdę niewiele czasu.

Ubezpieczenie mieszkania zawierane online – formalności

Z uwagi na rosnące zainteresowanie ubezpieczeniami online, warto przeanalizować wymagane dokumenty w przypadku zawierania umowy na odległość, np. za pośrednictwem serwisu http://porownywarka-ubezpieczen.pl

W przypadku polisy internetowej tak naprawdę trzeba wypełnić jedynie formularz. Zawiera on pytania dotyczące konkretnej nieruchomości. Wśród nich pojawiają się takie kwestie jak np.:
• wartość nieruchomości,
• dokładna lokalizacja,
• piętro, na którym znajduje się mieszkanie,
• zabezpieczenia mieszkania,
• dane właściciela nieruchomości.

W formularzu warto zaznaczyć także informacje o wartości elementów stałych, wyposażenia czy dzieł sztuki. W ten sposób ubezpieczenie uwzględni ochronę części składkowych mieszkania – mebli, sprzętu itp.

W przypadku wyboru podstawowej ochrony ubezpieczeniowej, towarzystwa najczęściej nie wymagają żadnych dokumentów – potwierdzają to też informacje zawarte na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-mieszkania-jakie-dokumenty-beda-potrzebne

Nieco inaczej sprawa przedstawia się, gdy ubezpieczenie ma obejmować również dzieła sztuki. W takiej sytuacji należy potwierdzić ich wartość – dokonuje tego rzeczoznawca.

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie mieszkania?

Chcąc w pełni zabezpieczyć mieszkanie w razie zdarzeń losowych, nie należy kierować się wyłącznie ceną. Wysokość składki jest istotna, ale dopiero w późniejszym etapie – gdy określisz zakres ochrony ubezpieczeniowej.
Jeżeli chcesz wybrać korzystną polisę, zwróć uwagę na:
• sumę gwarancyjną,
• zakres ochrony,
• wyłączenia odpowiedzialności,
• renomę ubezpieczyciela (także opinie o nim).

Dopiero po wyborze najlepiej dopasowanych ofert możesz zdecydować się na najtańsze rozwiązanie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie przepłacasz.
W powiecie jest szansa na cztery linie autobusowe
Kto i dlaczego nie lubi dyrektora Zespołu Szkół Ro...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.