Ucieczka z miejsca kolizji, brak prawa jazdy oraz „promilowe rekordy”, czyli pijani kierowcy w powiecie tureckim

Pijani kierowcy

Do zatrzymania trzech mężczyzn prowadzących samochody osobowe pod wpływem alkoholu doszło w miniony weekend. Nietrzeźwe osoby kierujące pojazdami stanowiły wyjątkowe niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego.

W piątek, 7 września około godziny 16.00 policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie, że w miejscowości Grabieniec (gmina Turek) auto znajduje się w rowie. Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce okazało się, ze kierowcą auta marki Opel Corsa jest 31-letni mieszkaniec powiatu tureckiego. Mężczyzna miał 1,73 mg/dm3 alkoholu w organizmie, co stanowi około 3,5 promila. Kierujący oplem miał również zakaz kierowania pojazdami do lutego 2020 roku.

Dzień później, 8 września około godziny 3.40 policjanci z Turku zatrzymali mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Opel Corsa. Jak się okazało 46- letni mieszkaniec powiatu tureckiego miał 1,19 mg/dm3 alkoholu w organizmie, co stanowi 2,4 promila.

Również tego dnia około godziny 13.30 w Żukach w gminie Turek doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Sprawcą zdarzenia był kierujący autem marki Mercedes 38-letni mężczyzna, który uderzył w pojazd marki Citroen C3, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze policji szybko odnaleźli sprawcę, który jak się okazało miał 1,79 mg/dm3 alkoholu w organizmie, czyli około 3,6 promila. Mężczyzna miał również zakaz prowadzenia pojazdów do grudnia 2020 roku.
Porozumienie Samorządowe Niezależni o najbliższych...
Gm.Turek: Zderzenie hondy i BMW w Żukach

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 17 lipiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.