Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Uczniowie technikum ćwiczyli z terytorialsami

Terytorialsi

Młodzież ucząca się w klasach o profilu teleinformatycznym w Zespole Szkół Technicznych w Turku miała niecodzienną okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Wspólne ćwiczenia były doskonałą okazją do tego, aby zdobywaną w szkole wiedzę sprawdzić w praktyce.

Obrona przed atakiem, ciosy proste, pady - to tylko niektóre elementy, których nauczyli się uczniowie technikum teleinformatycznego podczas szkolenia z walki wręcz z instruktorami Wojsk Obrony Terytorialnej, którego inicjatorem był podpułkownik Sylwin Donart. Młodzież miała okazję ćwiczyć pod okiem doświadczonych specjalistów. Zajęcia prowadzili szer. Adrian Ratajczak oraz szer. Robert Ciszak. Na co dzień prowadzą oni szkołę sztuk walki w Poznaniu.

Szkolenie zabezpieczali żołnierze z 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej pod dowództwem ppor. Tomasza Bartosika.
 
Tuliszków: Władzę przejęły kobiety, czyli inaugura...
Zagraniczne praktyki uczniów z Zespołu Szkół Rolni...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - gość w poniedziałek, 13 maja 2024 11:33

Jeden instruktor nie czyni z nich wojska:-(

Jeden instruktor nie czyni z nich wojska:-(
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.