Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Uczniowie z I LO na Olimpiadzie z języka angielskiego

I LO

Celem Olimpiady Języka Angielskiego jest rozwijanie pasji i kształtowania umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowania aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej poprzez budzenie i rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań językiem angielskim i rozszerzenie zakresu i podniesienie poziomu wiedzy uczniów o krajach angielskiego obszaru językowego.

Test składał się z 120 punktów, sprawdzających znajomość gramatyki, słownictwa oraz ogólnej wiedzy na temat obszarów anglojęzycznych na etapie szkolnym. Zadania obejmowały standardowe techniki: transformacja i parafraza zdań lub fraz, wstawianie, wielokrotny wybór i tłumaczenie części zdań.

Etap szkolny Olimpiady przeprowadzono pod patronatem Wyższej Szkoły Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego. Test przeprowadzany został we wszystkich szkołach w Polsce w tym samym dniu i o tej samej godzinie, tzn. w dniu 20 października 2023 roku o godzinie 12.30. W konkursie wzięło udział 85-ciu uczniów z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych. Uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów to Mikołaj Kacprzak z klasy 4D, Helena Sobczak z klasy 3B i Antoni Rogalski z klasy 2D. Uczniowie Ci zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi, które wręczyły im Pani Dyrektor Danuta Szczepanik oraz Pani Dyrektor Olga Wojtkowiak. Opiekunami uczniów są pani Katarzyna Andrzejewska, pani Dyrektor Olga Wojtkowiak oraz pani Agnieszka Szczepaniak-Rybka. Szkolni organizatorzy Olimpiady to pani Sylwia Rosicka i pan Cezary Marczyński.

Zwycięskim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!
 
Sukces Konstancji Klinkiewicz w czempionacie koni
100 urodzony Julii Ignaczak

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gość w czwartek, 02 listopada 2023 07:54

Z chłopaków Jeden przez rok mieszkał w USA, drugi urodził się i wychował w Kanadzie.

Z chłopaków Jeden przez rok mieszkał w USA, drugi urodził się i wychował w Kanadzie.:D
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.