Uczniowie z powiatu tureckiego wyróżnieni Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Stypendia

Zdobycie dzięki ciężkiej pracy naukowej Stypendium Prezesa Rady Ministrów to duże wyróżnienie. Przyznaje się je uczniom, którzy spełnili ściśle określone warunki, dotyczące nie tylko bardzo dobrych ocen. Wśród tegorocznych stypendystów nie zabrakło uczniów z powiatu tureckiego.

Aby otrzymać Stypendium Prezesa Rady Ministrów, uczeń musi spełniać przynajmniej jeden z warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre.

W powiecie tureckim nie zabrakło uczniów, którzy zapracowali na to wyróżnienie. Wśród licealistów wyróżniony został Aleksander Jachimowski, w Zespole Szkół Technicznych w Turku stypendystą został Szymon Świtalski, a w Zespole Szkół Rolniczych CKP -Dominik Kaźmierczak.

Wyróżnieni uczniowie odebrali stypendia podczas uroczystej gali zorganizowanej w Słupcy.

Góralski występ w centrum Polski. Zespół „Równica”...
Władysławów: Rówieśniczka niepodległej Polski. Jed...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.