Uczyli się jak ozdabiać skrzynie

Zdobienie Skrzyń

W minionym tygodniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbyły się warsztaty zdobienia skrzyń drewnianych metodą decupage. Zajęcia były częścią realizowanego przez instytucję projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Warsztaty w turkowskiej bibliotece poprowadziła Grażyna Sujewicz, która od wielu lat doskonali się w technice decupage, ucząc innych jak prawidłowo ozdabiać przedmioty tą efektowną, ale i wymagającą techniką. W ciągu kilkugodzinnego spotkania uczestnicy dowiedzieli się między innymi jak przygotować powierzchnię, jakich preparatów użyć by efekt zdobień cieszyła oko jak najdłużej, a także jak prawidłowo nakładać ozdoby.

Każda z osób biorących udział w warsztatach miała możliwość wykonać wszystkie kroki, charakterystyczne dla tej metody zdobienia powierzchni. Efektem pracy uczestników zajęć są przepięknie udekorowane skrzynie, które już wkrótce zostaną przekazane do miejskich przedszkoli i przychodni, by najmłodszym mieszkańcom naszego miasta dać możliwość wzięcia udziału w akcji bookcrossingowej czyli wymiany książek.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Ponad sto nowych zakażeń w powiecie. Zmarły kolejn...
Przedsiębiorcy wsparli pogotowie. Nowy sprzęt pomo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 30 listopad 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.