Sukces Kingi z ZST w konkursie fryzjerskim

Konkurs Fryzjerski

„Kwiaty we włosach” rozkwitły 28 listopada br. na głowach modelek w Sieradzu. To za sprawą kolejnej edycji konkursu „O Grzebień Mistrza Antoine'a”, organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu, w którym brali udział potencjalni następcy Antoniego Cierplikowskiego. Ich zadaniem było stworzenie stylizacji godnej mistrza.

Celem przedsięwzięcia było rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania uczniów do zawodu, umożliwienie im wykazania się umiejętnościami praktycznymi w warunkach zbliżonych do warunków pracy zawodowej, motywowanie uczniów do podejmowania twórczych działań oraz wymiana doświadczeń między uczestnikami konkursu

W rywalizacji wzięło udział 17 uczennic szkół fryzjerskich z Sieradza, Pabianic, Zgierza, Pajęczna, Gorzowa Śląskiego oraz oczywiście z Turku. Naszą szkołę reprezentowały: Daria Płóciennik, Gabriela Kowalska i Kinga Woreta.

Jury wybrało najlepsze stylizacje:
I miejsce zajęła Kinga Woreta z Turku,
II miejsce - Aleksandra Bryś z Sieradza,
III miejsce - Wiktoria Wircho z Pabianic.

Triumfatorka nie kryła radości z wygranej i z nagród, a zwłaszcza ze szkolenia dotyczącego strzyżeń i koloryzacji, ufundowanego przez profesjonalną sieć salonów fryzjerskich Le Grand Salon.

Nasze reprezentantki zostały przygotowane do konkursu przez nauczycieli przedmiotów zawodowych p. Emilię Maruchę i p. Milenę Przybylską.

Fot. ZST Turek / Starostwo Powiatowe w Sieradzu

Młodzi i świadomi, czyli obchody Światowego Dnia A...
Tylko u nas Konkursy Mikołajkowe! Weź udział w zab...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 07 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.