Uroczyście i patriotycznie na Święto Niepodległości w Kaczkach Średnich

11 listopada w ZSR

Młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich uroczystym apelem uczciła zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie na tę okazję przygotowali specjalny program artystyczny. Słowem i piosenką przekazywali historię polskiej drogi do wolności. Podniosłe pieśni patriotyczne i poezja doskonale podkreślały wagę wydarzeń, które rozegrały się na polskich ziemiach równo sto lat temu. O tym, jak ważne i cenne jest nie tylko dążenie, odzyskiwanie, ale i podtrzymywanie niepodległości kraju mówili w swym przemówieniu między innymi starosta turecki Mariusz Seńko oraz dyrektor szkoły Krzysztof Świerk.

- Myślę, że to czas, żebyśmy my wszyscy- i ci młodzi i starsi oddali hołd i cześć bohaterom, którzy dnia codziennego dokonywali bardzo trudnych wyborów. Przed wami dzisiaj również o godzinie 11.11 kolejny element dnia niepodległości w naszej szkole- odśpiewanie hymnu państwowego. Kolejny aspekt, w którym będziemy pokazywać, że jesteśmy jednością, solidarni, bo do niepodległoci ta solidarność jest konieczna- mówił dyrektor szkoły- mówił Krzysztof Świerk.

Po uroczystości w szkolnej auli uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście wyszli przed budynek szkoły i wspólnie, w podniosłej atmosferze odśpiewali hymn narodowy.

 

Gm.Turek: Spod znaku Orła wszyscy jesteśmy…
"100 litrów krwi na 100-lecie Niepodległości"

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 26 marzec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.