„W krainie czarów” – zabawa andrzejkowa w SOSW w Turku

SOSW

22 listopada 2022 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku odbyła się zabawa andrzejkowa. Nasi wychowankowie w przepięknej, magicznej scenerii spotkali się, aby poznać historię i kultywować tradycję obchodów wigilii św. Andrzeja.

„Hokus, pokus, czary, mary”…. Od nauki zaklęcia rozpoczęła się niezwykła podróż w świat wróżb i czarów. Magiczne wróżki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, kubeczków z różnymi, ukrytymi symbolami. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, komu będzie dopisywało szczęście, kto będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Uczniowie przekonali się również, co na temat ich osobowości mówią wybrane przez nich kwiaty. Spektakularnym wydarzeniem był pokaz mody. Nasi wychowankowie zaprezentowali stroje inspirowane magią i czarami, za co zostali nagrodzeni wielkimi brawami i słodkim upominkiem. Wszyscy wspaniale bawili się przy dźwiękach ulubionej muzyki. Po tych niezwykłych przeżyciach przyszedł czas na poczęstunek, podczas którego uczestnicy z radością wymieniali się swoimi wrażeniami.

Andrzejki pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Były okazją do wspólnej zabawy, uśmiechu i radości.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.

Dziękujemy pani Małgorzacie Raczyk, pani Agacie Biniek i pani Agnieszce Korczyńskiej oraz Stowarzyszeniu Przyjaźni Dzieciom za wsparcie i pomoc przy organizacji tej uroczystości.

Organizatorami imprezy były: Anna Knop, Izabela Siepka, Sylwia Kałużna i Aneta Kubiak.
 

 

List otwarty od finalistki Mam Talent Pauli Biskup...
Stwórz świąteczny nastrój z Mrówką

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 30 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.