W lasach powiatu tureckiego grzybobranie trwa w najlepsze!

Grzybobranie 2020

Mieszkańcy powiatu tureckiego ruszyli na grzybobranie chętnie chwalą się zebranymi okazami. Na adres naszej redakcji jeden z czytelników przesłał zdjęcia swoich wyjątkowych zbiorów!

Prawdziwki, podgrzybki, maślaki - lasy powiatu tureckiego pełne są aromatycznych grzybów. Mieszkańcy chętnie wybierają się na grzybobranie, odnajdując coraz piękniejsze okazy! Podgrzybki, borowiki i maślaki znajdziemy niemal w każdym lesie. Ale uwaga - zbierać należy tylko te grzyby, co do których nie mamy wątpliwości, że są jadalne.

Okazy, co widać na załączonych zdjęciach od naszego czytelnika - są naprawdę piękne i warto wybrać się na poszukiwanie grzybów. Tym bardziej, że turkowskie nadleśnictwo już po raz ósmy ogłosiło konkurs na największe grzyby. Organizowany jest on w dwóch kategoriach - na największą wagę grzyba i największą średnicę kapelusza.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się ze znalezionym grzybem w siedzibie nadleśnictwa (ul. Chopina 70, 62-700 Turek, sekretariat) w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1500. Grzyb zostanie komisyjnie pomierzony i zważony. Karta pomiarów zostaje w dokumentacji komisji, a jej kopię otrzymuje znalazca grzyba.

zdjęcia nadesłane przez czytelnika

W kontakcie z Urzędem Skarbowym korzystaj z elektr...
Gm.Turek: Każdy kilogram ma znaczenie… Druhowie z ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.