Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

W nowy rok szkolny z nową panią dyrektor. Pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Technicznych

Rozpoczęcie roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku
- To dziś, 4 września rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Jestem przekonana, że czas wakacji, czas relaksu i wypoczynku pozwolił wam nabrać sił, by ze zdwojoną energią rozpocząć kolejne wyzwania związane z pracą i nauką - mówiła Aneta Kurzawa, nowa dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku uroczyście rozpoczynając nowy rok szkolny. Nie zabrakło też podziękowań dla jej poprzedniczki, Wioletty Adamiak. 
 
 
Rozpoczęcie roku szkolnego to wyjątkowy moment szczególnie dla pierwszoklasistów. W Zespole Szkół Technicznych w Turku naukę rozpoczęło w tym roku aż 551 uczniów, w tym dziewięcioro z Ukrainy. Po udanych wakacjach przed nimi teraz kolejny etap, pełen różnorodnych wyzwań. - Drodzy uczniowie, przed wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale i z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów. Czas rozwijania zainteresowań, nawiązywania przyjaźni i pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok? W największej mierze zależy to od was, od waszych postaw i motywacji do pracy. Zapewniam was, że w tej czasem niełatwej drodze możecie liczyć na wsparcie nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. Na ten nowy rok życzę wam samych dobrych dni w naszej szkole, poczucia spełnienia i zadowolenia oraz wielu sukcesów, które bedą dla was i dla nas powodem do dumy - mówiła dyrektor ZST w Turku, Aneta Kurzawa. W szczególny sposób pani dyrektor zwróciła się do tegorocznych maturzystów, dla których najbliższe miesiące będą czasem ważnych życiowych decyzji. O tym, że nowi uczniowie dokonali właściwego wyboru mówił minister Ryszard Bartosik. - Wybraliście dobrą szkołę. Reszta już się potoczy, pewnie będą wzloty i upadki. Upadków będzie mało, więcej będzie tych dobrych chwil. Spotykamy się w momencie szczególnym, bo dotychczasowa pani dyrektor odchodzi na emeryturę i z tego miejsca chciałbym jej podziękować za te lata pracy i wychowanie całych pokoleń młodzieży. Nowej pani dyrektor życzę, aby realizowała swoje pomysły, siebie w tej szkole. Aby była dobra współpraca z gronem pedagogicznym i pełna satysfakcja z tego, co pani robi - podkreślił Ryszard Bartosik. 
 
Rozpoczęcie roku szkolnego jest wielkim świętem dla całej szkolnej społeczności, o czym w swoim wystąpieniu wspomniał starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny. - Zespół Szkół Technicznych to szkoła nowoczesna z profesjonalną kadrą pedagogiczną. Przed nami rok pracy, której efekty zobaczymy po kilku latach. Pamiętajmy, że to co doskonałe dojrzewa powoli. Nie uczymy się dla szkoły, dla rodziców, dla nauczycieli, przyjaciół, tylko uczymy się dla samych siebie, aby te wiedzę później bardzo dobrze wykorzystać - zauważył starosta. 
 
Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego w turkowskim technikum było wyjątkowe. Wszystko za sprawą zmiany na dyrektorskim stanowisku. Był to zatem czas, aby podziękować i pożegnać emerytowaną już panią dyrektor ZST - Wiolettę Adamiak. - Wiem, że zostawiam tę szkołę w bardzo dobrych rękach. Wszyscy się tu znamy, szanujemy i dobrze współpracowaliśmy. Mam nadzieje, że nadal ta współpraca będzie owocna. Chce podziękować ministrowi, władzom samorządowym na czele z panem starostą Dariuszem Kałużnym , wam moje koleżanki i koledzy, wszystkim pracownikom za to, że zawsze mogłam na was liczy, że zawsze wspieraliście mnie w działaniach, służyliście dobra radą, ale przede wszystkim dziękuję moim uczniom, bo nie ma szkoły bez uczniów, to jest najwyższe dobro - uczeń - podsumowała Wioletta Adamiak. 
Plany i zadania na nowy rok szkolny w Zespole Plac...
Licealiści powrócili w szkolne mury. Wśród nich po...

Podobne wpisy

 

Komentarze 8

Gość - Emilia w czwartek, 07 września 2023 21:27

Pan Bartosik to ostatnio tylko po imprezach chodzi

Pan Bartosik to ostatnio tylko po imprezach chodzi
Gość - uczeń w czwartek, 07 września 2023 12:48

Nowego belfra mamy? Taki z wąsem... WoS będzie uczył czy wfu?

Nowego belfra mamy? Taki z wąsem... WoS będzie uczył czy wfu?
Gość - Jaca0604 w wtorek, 05 września 2023 10:58

Bartosik i reszta PiSu propagandę przedwyborcza robi. Wstyd,

Bartosik i reszta PiSu propagandę przedwyborcza robi. Wstyd,
Gość - Gość w poniedziałek, 04 września 2023 22:26

A Zenek co on tam jeszcze robi?

A Zenek co on tam jeszcze robi?
Gość - ja w poniedziałek, 04 września 2023 21:29

Bartosik zaczyna pracę w szkole jako nauczyciel???

Bartosik zaczyna pracę w szkole jako nauczyciel???
Gość - belfer w poniedziałek, 04 września 2023 16:19

To on też nauczyciel?

To on też nauczyciel?
Gość - kapsel w poniedziałek, 04 września 2023 14:38

Za rok na szczęście nie będzie Bartosika jako posła w szkole.

Za rok na szczęście nie będzie Bartosika jako posła w szkole.
Gość - jack w poniedziałek, 04 września 2023 14:24

Bartosik weź się w końcu do roboty !

Bartosik weź się w końcu do roboty !
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.