W trosce o zdrowie MĘŻCZYZN. Gramy dla zdrowia

Władysławów

Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Nie bez przyczyny właśnie na ten miesiąc przypada kampania Movember 2023 (tzw. Wąsopad). Akcja społeczna została zapoczątkowana w 1999 r. w Australii i swoim zasięgiem objęła niemalże cały świat. Na czym polega Movember, czyli Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskim Rakiem i dlaczego mężczyźni zapuszczają w listopadzie wąsy?

Kampania Movember 2023 – termin Movember powstał w wyniku połączenia dwóch wyrazów moustache – wąsy oraz November – listopad. Celem kampanii Movember jest zmiana oblicza męskiego zdrowia, natomiast wąsy, które przez twórców zostały ustanowione symbolem kampanii, mają ową zmianę oblicza komunikować. Luźna i zabawna forma kampanii sprzyja podejmowaniu trudnych i ważnych tematów. Idea kampanii Movember jest prosta – przez cały listopad mężczyźni zapuszczają wąsy, nie tylko na znak solidarności, ale również aby wzbudzić ciekawość otoczenia oraz zapoczątkować dyskusję na temat profilaktyki oraz zachorowalności na nowotwory prostaty oraz jąder. W listopadzie wiele mówi się na temat profilaktyki przeciwnowotworowej, potencjalnych objawów związanych z rozwojem „męskich” nowotworów oraz diagnostyki i badań genetycznych dotyczących zwiększonej predyspozycji do zachorowania na raka jądra czy nowotwór prostaty.
Więcej o kampanii Movember 2023: https://www.zwrotnikraka.pl/movember-wasopad-w-polsce-2017/

Gmina Władysławów wspiera kampanię Movember 2023, mającą na celu podniesienie świadomości istnienia męskich nowotworów, ich profilaktykę i leczenie. Dbajmy o swoje zdrowia, gdyż mamy je tylko jedno!

W związku z powyższym już dziś serdecznie zapraszamy na Turniej piłkarski, który odbędzie się w dniu 24 listopada 2023 r. na hali w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie, start godz. 19:00. Dla każdego uczestnika Turnieju pamiątkowy medal, dla najlepszych drużyn atrakcyjne nagrody i puchary. Zachęcamy do zgłaszania drużyn (Miłosz Olek: 663 330 603, Bartłomiej Wiśniewski: 601 372 066) oraz do gorącego dopingowania zmagań piłkarskich na hali sportowej. Niech będzie nas jak najwięcej!

źródło: wladyslawow.pl

Tuliszków: Stawka za śmieci w górę
„Wilk. Zwierzęta Przeklęte”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.