W turkowskiej bibliotece nauczysz się programowania

Koduj_Pro

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku przystąpiła do projektu KODUJ_PRO, w ramach którego będzie bezpłatnie wypożyczać swoim użytkownikom dostęp do kursów programowania w językach Python i SQL. Kursy realizowane są poprzez platformę Liga Niezwykłych Umysłów stworzoną przez polską firmę Soft Power z Wrocławia.

Współautorem projektu jest, wspierająca biblioteki, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Aby otrzymać dostęp do jednego z kursów trzeba załóż swoje indywidulane konto na platformie LNU dostępnej pod linkiem: https://www.lnu.org.pl/. Następnie, w celu wypożyczenia licencji należy skontaktować się z turkowską biblioteką – można zrobić to na trzy sposoby:
• osobiście, przychodząc do Wypożyczalni Multimedialnej (ul. Dworcowa 5)
• telefoniczne. dzwoniąc pod numer tel. 63 2785134 w 16
• mailowo, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeżeli licencja na wybrany kurs nie będzie wypożyczona, bibliotekarz MBP w Turku opiekujący się platformą, przydzieli dostęp pozwalający na bezpłatne korzystnie przez trzy tygodnie z wybranego kursu.

Platforma LNU: https://www.lnu.org.pl/, stworzona przez Soft Power sp. z o.o., jest profesjonalnym narzędziem do nauki programowania, nagrodzonym złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich EDUTEC 2020.

Zawiera kursy programowania i obsługi baz danych w językach C++, Python, Java i SQL. Dzięki zawartej w niej wiedzy, automatycznej i natychmiastowej ocenie rozwiązań użytkowników oraz dostępie do pomocy konsultantów, umożliwia samodzielną naukę programowania od podstaw, a także wspomaga prowadzenie zajęć stacjonarnych oraz zajęć prowadzonych online z tego zakresu.
Troje zawodników na Klubowym Pucharze Świata w Kat...
Czym jest kamień milowy i w czym może Ci pomóc?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 26 luty 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.