Wakacje z biblioteką

Wakacje z biblioteką

Wraz z początkiem lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej została wznowiona działalność kulturalna. W ramach wakacyjnych zajęć odbyło się 5 spotkań tematycznych, podczas których dzieci stworzyły mnóstwo kreatywnych prac. Uczestnicy poznali królestwo motyli, nauczyli się kodowania bez użycia komputera, wyruszyli w piracką wyprawę, odkryli tajemnice kosmosu, a także stworzyli wesołe potworki. Wszystkie zajęcia odbywały się na terenie zielonym przy bibliotece.

25 lipca odbył się kolejny Nocny Maraton Filmowy organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum Miasta Turku. „ Joker” i „Ptaki nocy” to filmy, które mogliśmy zobaczyć podczas tegorocznej edycji maratonu filmowego.

W sierpniu będziemy kontynuować wakacyjne zajęcia dla dzieci. W każdy wtorek spotykamy się o godzinie 10.00 na terenie zielonym przy bibliotece. Podczas sierpniowych spotkań dzieci dowiedzą się, co zrobić, aby być eko, poznają znane legendy poznańskie, tajemnicze zagadki, a na ostatnim spotkaniu stworzą pocztówkę z wakacji. W związku z ograniczona ilością miejsc, obowiązują zapisy pod numerem tel. 632785134.

Oprócz letnich wtorkowych zajęć dla dzieci, w sierpniu odbędą się także dwa spektakle Teatru Maska. 14 sierpnia o godzinie 10 zapraszamy na spektakl „Opowieść z teczki profesora Książeczki”, natomiast 21 sierpnia o godzinie 14 odbędzie się spektakl „Legenda o Wandzie co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała”.

22 sierpnia na dziedzińcu Muzeum Miasta Turku odbędzie się kolejny Nocny Maraton Filmowy. Więcej szczegółów na ten temat wkrótce!

Materiał prasowy MBP w Turku


Kolejna odsłona wakacyjnego kina
Barbara Piąstka - Dopieralska nową dyrektor Poradn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 09 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.