Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Waldemar Trojan będzie walczył o fotel burmistrza. TS przedstawiło swoich kandydatów do samorządów

Waldemar Trojan kandydatem na burmistrza Turku

Towarzystwo Samorządowe jako pierwsze ugrupowanie polityczne podczas tegorocznych wyborów oficjalnie przedstawiło swoich kandydatów do samorządów. Dzisiaj, tj. 20 sierpnia podczas konferencji prasowej ogłoszono, że o fotel burmistrza zawalczy Waldemar Trojan.

Podczas konferencji zaprezentowano oraz zarekomendowano kandydatów, którzy wezmą udział w tegorocznych wyborach samorządowych. Priorytety ugrupowania oraz doświadczenie poszczególnych osób z listy przedstawił Ireneusz Niewiarowski.

-Naszą misją, naszym celem w skrócie mówiąc jest wzmacnianie samorządności i budzenie aktywności. Staramy się to realizować i w pojedynkę ale też współpracując z innymi. Działania zarówno TS, jak i naszych przedstawicieli we władzach samorządowych dają rozwój w poszczególnych miejscach. Staramy się walczyć z wykluczeniami społecznymi, włączyć młodzież w procesy decyzyjne. Ważnym celem jest dla nas edukacja oraz polityka senioralna- mówił Ireneusz Niewiarowski.

Po przedstawieniu priorytetów i działań potwierdzających zainteresowania i aktywność członków oficjalnie przedstawiono kandydatów na poszczególne stanowiska.

Na chwilę obecną wiadomo, że z ramienia Towarzystwa Samorządowego o fotel wójta gminy Kawęczyn walczył będzie Jan Nowak, a gminy Turek Karol Mikołajczyk. Podczas konferencji ogłoszono także, że wyborcy będą mogli oddać głos na Katarzynę Szczap, która startować będzie do Rady Powiatu oraz Alinę Janecką, która walczyć będzie o stanowisko w Radzie Miejskiej w Turku. Decyzji nie podjął jeszcze Michał Harasny, który zastanawia się pomiędzy kandydaturą do Rady Powiatu i Rady Gminy Malanów. Piotr Gebler wystartuje do Rady Gminy Kawęczyn. Bartłomiej Wiśniewski do Rady Gminy Władysławów.

Doktor Waldemar Trojan to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytety im.Mikołaja Kopernika. Ukończył też studia podyplomowe, a tytuł doktora w dziedzinie prawa samorządowego obronił w 2008 roku. Jest prezesem koła Towarzystwa Samorządowego w Turku.
Prowadzi prywatną działalność gospodarczą oraz posiada uprawnienia pełnomocnika audytora systemu zarządzania jakością.

-Będziemy prezentować nasze założenia programowe, nasze priorytety, które wypracowaliśmy na zarządzie i będziemy chcieli zaproponować pewną alternatywę dla mieszkańców miasta Turku wobec tego, co jest obecnie- poinformował kandydat na burmistrza.

Waldemar Trojan dodał, że wierzy w wygraną i szanse są duże. Kandydaci do samorządów mogą poszczycić się dużym doświadczeniem i chęcią działania na korzyść mieszkańców.
 
Brudzew: Zapalił się dom w Koźminie. Pogotowie udz...
Kawęczyn: OSP Będziechów i OSP Głuchów najlepsze w...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - krzywonos w wtorek, 21 sierpnia 2018 21:43

Wolę trojana niż antosika Romana

Wolę trojana niż antosika Romana
Gość - leon w poniedziałek, 20 sierpnia 2018 21:18

co to za ładne dziewczyny w tym powiecie mieszkają, o makuśko

co to za ładne dziewczyny w tym powiecie mieszkają, o makuśko
Gość - jestem w poniedziałek, 20 sierpnia 2018 21:14

Ale ekipa, pewna wygrana, kibicuje Panu Jankowi!

Ale ekipa, pewna wygrana, kibicuje Panu Jankowi!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.