Weź udział w konkursie kulinarnym dla Kół Gospodyń Wiejskich

Bitwa regionów

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2021 roku. Oczarujcie jury waszą energią, doświadczeniem kulinarnym i podzielcie się historią przepisu.

Aby wziąć udział w konkursie należy nagrać film wideo (max 120 sekund) prezentujący potrawę charakterystyczną dla waszego regionu.

– Jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich poprzez konkurs „Bitwa Regionów”. Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestniczki do prezentacji potraw w formie multimedialnej. Mamy nadzieję, że to wyzwanie będzie dla pań ciekawe – zachęca Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 KGW. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.

Aby wziąć udział w konkursie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami poniżej:
https://bitwaregionow.pl/
Dofinansowanie od marszałka na Międzypokoleniowy K...
Uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 maj 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.