Wideo: Historyczna chwila w OSP Tuliszków. Druhowie z nowym sztandarem

Tuliskzów

Ubiegły tydzień zakończył się dla druhów z OSP Tuliszków radosnym wydarzeniem. Udało się dokończyć historyczne przedsięwzięcie dla jednostki i w nową dekadę strażacy wejdą już pod własnym sztandarem.

Sztandary to symbole wskazujący na odwagę strażaków oraz chęć niesienie pomocy innym ludziom, kiedy zajdzie taka potrzeba. To właśnie sztandar towarzyszy druhom w ważnych chwilach, będąc elementem strażackiej tradycji. Wokół niego rodzi się poczucie wspólnoty łączącej wszystkich strażaków. Starania prezesa OSP Tuliszków Tadeusza Wawrzyniaka oraz wiceprezesa Przemysława Przybyłowicza udało się zrealizować przedsięwzięcie polegające na zakupie nowego sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuliszkowie. Duży wkład miał przy tym Wit Bryliński, który służył wsparciem podczas kompletowania dokumentów historycznych, w szczególności w odnalezieniu dokumentów potwierdzających datę założenia OSP.

Strażacy z Tuliszkowa podkreślają, że ufundowany sztandar jest podziękowaniem za dotychczasową wierną strażacką służbę wszystkim strażakom ochotnikom, którzy na przestrzeni lat pracowali i pracują dla dobra mieszkańców gminy i miasta Tuliszków, dbają o ich bezpieczeństwo oraz są gotowi nieść pomoc bliźnim.

wideo: TV Wielkopolska


Władysławów: Oddaj krew i podaruj komuś życie
Seria pokazów karate w ramach Europejskich Dni Spo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 28 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.