Wideo: Już w niedzielę! Zapraszamy na Dożynki Powiatowo- Gminno-Parafialne

Dożynki

Ostatnie dożynki w tym sezonie zapowiadają się naprawdę wyjątkowo. Już teraz zapraszamy do Malanowa, gdzie na mieszkańców powiatu tureckiego czekają uroczyste chwile oraz wiele atrakcji.

Dożynki Powiatowo- Gminno- Parafialne odbędą się już w ten weekend, 4 września na boisku piłkarskim przy ulicy Parkowej.

Zbiórka korowodu dożynkowego będzie miała miejsce o godzinie 13.30 przed kościołem w Malanowie.

Zebrani wezmą udział w mszy świętej w intencji rolników o godzinie 14.00, a następnie odbędzie się przemarsz korowodu dożynkowego.

Ceremoniał dożynkowy rozpocznie się o godzinie 15.30. Tradycyjnie komisja konkursowa wybierze najpiękniejszy wieniec, a także rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszą posesję w Gminie Malanów. Podczas wydarzenie ogłoszone zostaną wyniki I etapu konkursu kulinarnego Bitwa Regionów.

Oprócz tego przewidziano mnóstwo atrakcji w tym Letni Festiwal Smaków podczas którego będzie można skosztować regionalnych pyszności, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne, loterię fantową oraz wystawę maszyn rolniczych.

Obecni będą mieli okazję bawić się podczas występów artystycznych. Na scenie wystąpi zespół Imprium.

Organizatorami wydarzenia są starosta turecki Dariusz Kałużny, wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, ks.prałat Stanisław Płaszczyk oraz starostowie dożynkowi Małgorzata Kubacka i Sławomir Dawicki.

Na wydarzenie specjalne zaproszenie przekazują starosta turecki Dariusz Kałużny oraz wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak o czym w poniższym filmie!

 
Kawęczyn: Trzeba będzie poszukać pieniędzy, czyli ...
Tuliszków: Radni przystali na propozycję mieszkańc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 02 października 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.