Wideo: Kolejny etap pracy przy budowie farmy wiatrowej w Przykonie

Budowa farmy wiatrowej w Przykonie

Na początku września zakończyły się prace fundamentowe pod kolejny generator na terenie farmy wiatrowej w Przykonie. Inwestycja znajduje się na terenach poeksploatacyjnych kopalni „Adamów”.

Na 250 ha rekultywowanych terenów po kopalni węgla brunatnego posadowionych zostanie 9 turbin wiatrowych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą (m.in. linie kablowe SN, linie światłowodowe, drogi dojazdowe, place manewrowe oraz stacja GPO). Wiatraki, które powstają w Przykonie to jedne z największych aktualnie instalowanych w Polsce. Ich wysokość do piasty turbiny wynosi 117 m, natomiast długość łopaty to 63 m. W najwyższym punkcie, wiatraki osiągną wysokość ok. 180 m nad poziomem terenu. Na początku grudnia tego roku mają zostać zamontowane kompletne siłownie wiatrowe, a z początkiem 2020 roku rozpocznie się prowadzenie testów.

Inwestycja została zaprojektowana w oparciu o najnowsze dostępne technologie przy zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa obsługi. Projekt wpisuje się w rewitalizację tego obszaru, tereny poprzemysłowe zostaną wykorzystane do produkcji zielonej energii co znacząco wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego regionu. Wszystko to z poszanowaniem interesów lokalnej społeczności. Farma wiatrowa dysponować będzie mocą zainstalowaną ponad 30 MW, według przewidywań rocznie produkować będzie ok. 75 GWh energii elektrycznej. Nowa farma wiatrowa Grupy Energa ma być gotowa do eksploatacji już w przyszłym roku.


 

źródło: www.cire.pl

 

 

Tuliszków: Dom Dziecka w Nowym Świecie zniknie z k...
Grand Prix dla „Jedyneczki”

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Noe w środa, 11 wrzesień 2019 09:14

Brak zagospodarowa przestrzennego w gminie

Brak zagospodarowa przestrzennego w gminie
Gość - Brudzew w wtorek, 10 wrzesień 2019 23:12

Kwa i w przykonie potrafią a ten z Brudzewa nic nie potrafi

Kwa i w przykonie potrafią a ten z Brudzewa nic nie potrafi
Gość
niedziela, 13 czerwiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.