Wideo: Pełen szaleństwa „Babiniec” w Wyszynie

Babiniec w Wyszynie

W dawne czasy przeniosły się uczestniczki tegorocznego „Babińca” w Wyszynie. Tańce, śpiewy i zabawy nabrały w tym roku wyjątkowo stylowej oprawy.

Organizowany w karnawale „Babiniec”, czyli bal tylko dla kobiety to impreza, na którą czekają nie tylko mieszkanki samej Wyszyny, ale też okolicznych miejscowości. W tym roku tematem przewodnim były lata 20. XX wieku, czyli czasy wyzwolenia kobiet, prohibicji i gwiazd filmowych, które do dziś są ikonami kina. Taki właśnie czarodziejski klimat znany ze starego kina zagościł na tegorocznej imprezie. Panie zadbały o najdrobniejsze elementy stylizacji upodabniając się do stylowych dam i aktorek takich, jak Greta Garbo czy Marlena Dietrich.

Kolorowe stroje i zabawne konkursy, a także wspólne tańce i śpiewy - w ten sposób spędziło wieczór ponad sto pań, które miały okazję oderwać się od codziennych obowiązków i przenieść w zupełni inny świat. Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Kobiet „Wyszyńskie Kasztelanki”.

fot.M.JAC

Gratulacje dla sportowców z Powiatu Tureckiego
Jak odchudzać się mądrze i skutecznie - zasady die...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 01 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.