Wideo: Starosta Turecki i Burmistrz Dobrej zapraszają na dożynki. Do zobaczenia w niedzielę!

Dariusz Kałużny i Tadeusz Gebler

Dożynki to największe w roku święto rolników. Jest ono ukoronowaniem całorocznego trudu oraz ciężkiej pracy. Obchodzone jest zawsze po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów. Przed nami ostatnie dożynki wieńczące te dotychczasowe w poszczególnych gminach.

Starosta Turecki, Burmistrz Dobre, Dziekan Dekanatu Dobrskiego oraz Starostowie Dożynek zapraszają wszystkich mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie. Dożynki Powiatowo- Gminno- Parafialne w tym roku odbędą się 1 września w Dobrej.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14.00 od Mszy Świętej w intencji rolników. Następnie nastąpi wymarsz korowodu dożynkowego na plac przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dobrej.

Najważniejszą częścią wydarzenia będzie obrzęd dożynkowy podczas którego nastąpi tradycyjne przekazanie darów oraz krojenie chleba. Tradycyjnie już rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec i staropolskie jadło.

Uczestnicy dożynek będą mieli okazję bawić się podczas części artystycznej. Na scenie wystąpią Turkowska Kapela Podwórkowa „Kapela Zza Roga”, Kabaret „EWG” oraz Adam Chrola.

Zakończenie wydarzenia przewidziane jest na godzinę 20.30. Wówczas mieszkańcy będą mogli wziąć udział w zabawie tanecznej.
Należy dodać, że organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla dzieci.

Będzie więc uroczyście, pysznie i z humorem!

Specjalne zaproszenie na wydarzenie przekazują naszym czytelnikom starosta turecki Dariusz Kałużny oraz burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler.

Mieszkańcy wreszcie odetchną. Bariery powstrzymają...
Cztery osoby z zarzutami w sprawie incydentu w kan...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.