Wideo: Strażacy z Polski dotarli do Grecji, wśród nich również grupa z komendy PSP w Turku

Grecja

Polska skierowała do walki z pożarami w Grecji siły i środki będące w dyspozycji Państwowej Straży Pożarnej. W poniedziałek (9 sierpnia) kolumna złożona z 46 pojazdów ze 143 strażakami dojechała na miejsce.

W związku z sytuacją pożarową na południu Europy, Komendant Główny PSP podjął decyzję o postawieniu w stan gotowości dwóch modułów do gaszenia pożarów GFFFV z Wrocławia i Poznania. W działania włączeni zostali także strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Turku.

Do punktu koncentracji sił i środków w Lesznie udało się czterech funkcjonariuszy z Turku. Są to dowódca - asp. Sebastian Janiak oraz grupa plutonu logistycznego - asp. Andrzej Nowinowski, ogniomistrz Wojciech Fryga oraz ogniomistrz Kamil Kałużny.

Szerzej o wyjeździe strażaków z Turku pisaliśmy TUTAJ

"Moduły skierowane do walki z pożarami dotarły na miejsce w poniedziałek (9 sierpnia) wieczorem. Polscy strażacy wjechali na teren Grecji!! Zmierzają do miejsca noclegu (ok. 40 km). Rano wyruszą do miejsca docelowego, prawdopodobnie będzie to wyspa Evia” – napisała w poniedziałek wieczorem na Twitterze KG PSP.fot. KG PSP

Harcerskie Śpiewogranie i wystawa zdjęć. Zapraszam...
Pielgrzymi z Turku już w drodze na Jasną Górę

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 03 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.