Wideo: Wielkopolski biznes w dyskusji nad gospodarczym losem subregionu konińskiego

Prezes TIG Turek Marek Sawicki

- Każdy, kto jest zainteresowany tematyką transformacji gospodarczej, rynku pracy czy sukcesji w biznesie i uważa, że jest to ważne musi przyjechać na Wielkopolski Kongres Gospodarczy. Wydarzenie odbędzie się 23 września w Koninie- mówi prezes Tureckiej Izby Gospodarczej Marek Sawicki, który poprowadzi jeden z wykładów.

II Wielkopolski Kongres Gospodarczy to wydarzenie, którego celem jest utworzenie najszerszej regionalnej platformy wymiany doświadczeń i dyskusji na temat konkurencyjnego i innowacyjnego rozwoju wielkopolskiej gospodarki. Kongres składać będzie się z wykładów i paneli dyskusyjnych, podczas których wystąpią doświadczeni specjaliści, będący prelegentami na najważniejszych lokalnych i ogólnokrajowych wydarzeniach gospodarczych. Jednocześnie są to osoby odpowiedzialne za budowanie regionalnych strategii rozwoju oraz współpracę podmiotów funkcjonujących w obrębie lokalnych rynków.

-Wykład wprowadzający dotyczy diagnozy aktualnych i przyszłych problemów subregionu konińskiego związanych z koniecznością transformacji gospodarczej. Wykład wygłosi Beata Wieliczko. W tym temacie odbędzie się dyskusja oraz warsztaty tematyczne. Są także inne zagadnienia paneli konińskich, jak choćby procesy migracyjne, a rynek pracy. W tym zakresie wykład wprowadzający wygłosi dr hab. Artur Zimny. Trzeci panel tego dnia to sukcesja w biznesie. Tę część organizuje nasza Izba Gospodarcza. Wykład natomiast będzie mojego autorstwa, a udział w nim wezmą przedsiębiorcy z Konina i z Turku, którzy są w trakcie przeprowadzania sukcesji przedsiębiorstw, albo ją skutecznie już przeprowadzili- informuje Marek Sawicki.

Inicjatorem II Wielkopolskiego Kongresu Gospodarczego jest Wielkopolska Rada Trzydziestu powołana przy Samorządzie Województwa Wielkopolskiego, w której skład wchodzi 30 przedstawicieli organizacji gospodarczych z terenu Wielkopolski.

- W Radzie Trzydziestu członkiem jest również nasza Izba Gospodarcza z Turku przy największych podmiotach gospodarczych i organizacjach w Wielkopolsce, jak na przykład Wielkopolska Izba Przemysłowo- Handlowa, Urząd Marszałkowski, a także takie Hochland, Lotnisko Ławica, Targi Poznańskie czy Volkswagen. Rada Trzydziestu jest organem opiniotwórczym dla Marszałka Województwa Wielkopolskiego w zakresie perspektyw rozwoju gospodarczego Wielkopolski - mówi prezes Tureckiej Izby Gospodarczej.

To już II Wielkopolski Kongres Gospodarczy, jednak jego tematyka różnić się będzie od poprzedniej. Dlaczego?

-Środek ciężkości merytoryki przesunięty jest na wschodnią część Wielkopolski, wreszcie na subregion koniński. Dlatego też dzięki wysiłkom naszej Izby i Konińskiej Izby Gospodarczej cały jeden dzień kongresu odbędzie się w Koninie, aby właśnie dyskutować o problemach Konina, Turku, Koła i Słupcy szczególnie jako regionów postpaliwowych - komentuje Marek Sawicki.

Istotą programu Kongresu jest wskazanie obszarów, w których wspólne działania przyniosą pozytywne rezultaty nie tylko dla przedsiębiorców działających w danym regionie, lecz także jego społeczności.

-Chcemy utworzyć rekomendacje na podstawie wniosków z dyskusji, z wymiany doświadczeń, rekomendacje dla organów samorządowych i organów administracji państwowej w celu podniesienia poziomu rozwoju gospodarczego w naszym regionie subkonińskim. I te rekomendacje mają być wytycznymi dla przedstawicieli administracji w przyspieszeniu rozwoju gospodarczego tej części województwa. Dlatego zależy nam na jak największym udziale przedstawicieli organizacji samorządowych, społecznych, przedsiębiorców i każdej osoby zainteresowanej - informuje jeden z inicjatorów wydarzenia.

Zapraszamy do udziału w II Wielkopolskim Kongresie Gospodarczym, który odbędzie się 23 września w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie (ul.Przyjaźni 1). Rozpoczęcie wydarzenia o godzinie 10.00.
Wiemy, kto ma szansę zostać dyrektorem MDK
Śladem miejsc niezwykłych, czyli Polska jest piękn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.