Wielkopolski finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w Kaczkach Średnich

ZSR Kaczki Średnie

,,W tym się polu dobrze rodzi, po którym gospodarz chodzi” - pod takim hasłem odbywa się tegoroczna Olimpiada Młodych Producentów Rolnych. Wielkopolski finał zmagań miał miejsce w piątek, 3 marca w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

W tym roku olimpiada organizowana jest już po raz 40, a jej inicjatorem i głównym patronem jest Związek Młodzieży Wiejskiej. Do zmagań przystąpiło blisko 50 młodych uczestników z całej Wielkopolski. W pierwszej części wszyscy zmierzyli się z testem sprawdzającym wiedzę uczestników. Przerwa była natomiast przeznaczona na spotkanie pn. „Usłysz głos wsi”, prezentujące ustalenia Europejskiego Parlamentu Wiejskiego w Kielcach. Druga część zmagań polegała na odpowiedziach ustnych na wylosowanie pytania.

Po podliczeniu punktów było już jasne, że pierwsze miejsce zajął Tomasz Urbaniak, drugie Alan Wieteski, a trzecie - Nikodem Szymczak.

Najlepsi zostali nagrodzeni i wezmą udział w krajowym finale, który odbędzie się już za dwa tygodnie podczas targów Agrotech w Kielcach.

Polsko-Czeska wymiana edukacyjna i kulturalna pods...
„Pisanie to moja największa pasja, najwspanialsza ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.