Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wielkopolski System Opieki Seniora

Wielkopolski SOS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku przystąpił do współpracy w ramach projektu „Wielkopolski System Opieki Seniora na lata 2023-2024” finansowanego ze środków Województwa Wielkopolskiego, polegającego na świadczeniu usługi teleopieki dla 500 osób z Wielkopolski w tym 25 osób z terenu miasta Turku.

Program jest kontynuacją edycji projektu pilotażowego realizowanego w ubiegłym roku w ramach którego wsparciem zostało objętych 10 seniorów z naszego miasta.

Działania te przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych w lokalnym środowisku, a jednocześnie stają się ważnym elementem rozwoju usług społecznych.

Celami projektu są:

utrzymanie osób starszych w naturalnym środowisku zamieszkania,
zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia seniorów,
wypracowanie modelu wsparcia osób i opiekunów osób starszych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i aktywności obywatelskiej.

Wsparcie dla Gminy:

wsparcie w rozwijaniu nowych form pomocy społecznej i samopomocy,
wsparcie organizacyjne w realizacji projektu świadczone przez ROPS w Poznaniu,
wsparcie merytoryczne, w tym szkolenia z zakresu teleopieki i wsparcia osoby starszej w miejscu zamieszkania.

Wsparcie dla uczestnika:

usługa teleopieki opłacona przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego – ROPS w Poznaniu świadczona przez okres max.20 miesięcy, zapewniająca możliwość całodobowego przekazywania informacji o potrzebie wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa poprzez kontakt z telecentrum obsługiwanym przez ratowników medycznych,
urządzenie do świadczenia usługi teleopieki (opaska na rękę),
sieć pomocowa świadczona przez społeczność lokalną (np. pomoc sąsiedzką, wolontariat senioralny i międzypokoleniowy, pracę socjalną).

Osoby objęte naborem do usługi teleopieki są mieszkańcami miasta Turek, mają powyżej 60 r.ż., są osobami samotnymi/ samotnie gospodarującymi i/lub w rodzinie korzystającymi z innych form wsparcia w miejscu zamieszkania.

Rekrutacją na poziomie Gminy Miejskiej Turek zajmuje się - koordynator SOS Pani Elżbieta Piąstka w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Pełne niespodzianek Drzwi Otwarte w Zespole Placów...
Tuliszków: ORLIK w Tuliszkowie zostanie zmodernizo...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.