Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Wilk. Zwierzęta Przeklęte”

Wilk

Zapraszamy na nową wystawę czasową w naszym muzeum pt. "Wilk. Zwierzęta Przeklęte". Wystawa „Wilk. Zwierzęta Przeklęte” to wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników przyrody, którzy chcą bliżej poznać ten gatunek i rozprawić się z jego mitem tzw. „zwierzęcia przeklętego”. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

Wilk towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Mimo, że był protoplastą pierwszego udomowionego zwierzęcia – psa – wzbudza powszechny lęk, uważany jest za szkodnika i zabójcę, choć są również tacy, których zachwyca swoją siłą, odwagą i sprytem. Już jako dzieci każdy z nas słuchał bajek, w których zawsze reprezentował tę „ciemną” stronę, a pojawiające się w mediach informacje próbują utwierdzić nas w tym przekonaniu. A jaki jest wilk w rzeczywistości?

Odwiedzając wystawę „Wilk. Zwierzęta Przeklęte”, dowiemy się prawdy o tych drapieżnikach. Poznamy je jako genialnych myśliwych, jak również troskliwych rodziców dbających o swoje potomstwo i siebie nawzajem. Wystawa stanowić będzie okazję do zrozumienia źródła konfliktu na linii człowiek – wilk. Czy strach przed nimi da się czymś zastąpić? Po zapoznaniu się z wystawą liczymy, że Państwo stwierdzicie, że „nie taki wilk straszny, jak go malują”.

Zapraszamy serdecznie!!

Gdzie?? Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera
Kiedy?? 17.11.2023- 31.01.2024
 
W trosce o zdrowie MĘŻCZYZN. Gramy dla zdrowia
Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.