Władysławów: Przedszkolaki z Wyszyny dla Babci i Dziadka

Nawet czas pandemii miłości do babci i dziadka nie zmieni. Pomimo ograniczeń sanitarnych związanych z pandemią przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Wyszynie nie zapomniały o swoich babciach i dziadziusiach.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Pożar hali w miejscowości Głogowa

Do groźnie wyglądającego pożaru doszło w sobotę (16 stycznia) rano w miejscowości Głogowa (gmina Władysławów). Tam na terenie jednego z zakładów zapalił się samochód, a następnie ogień przeniósł się na halę, w której znajdowało się auto.

  1 komentarz
1 komentarz

Władysławów: Nowe mundury dla druhów OSP

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie nowy rok rozpoczęli z nowymi mundurami, które służyć im będą podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

  2 komentarze
2 komentarze

Władysławów: Niebezpieczny tlenek węgla w kamienicy. Apelujemy o ostrożność!

Strażacy z Władysławowa, Chylina, Kun oraz Państwowej Straży Pożarnej z Turku otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic we Władysławowie. Na szczęście okazało się, że wszyscy są bezpieczni i w pomieszczeniach nie było ognia. Wykryto jednak groźny dla zdrowia tlenek węgla.

  1 komentarz
1 komentarz

Władysławów: Groźne dachowanie w Russocicach

Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Russocice (gmina Władysławów). Osobowe auto wypadło z drogi. Jedna osoba jest poszkodowana.

  2 komentarze
2 komentarze

Władysławów: Udany sportowy rok

Mimo panującej na całym świecie pandemii Covid-19 sportowcy z gminy Władysławów mogą zaliczyć 2020 rok do udanych. Starty i sukcesy podopiecznych UKS Skoczek Władysławów, a także starania działaczy – Floriana Berlińskiego oraz Bartłomieja Wiśniewskiego zostały dostrzeżone i docenione.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Pięć milionów na inwestycje w 2021 roku

Pięć milionów na inwestycje planuje przeznaczyć w przyszłym roku gmina Władysławów. Podczas sesji, którą przeprowadzono 28 grudnia radni jednogłośnie przyjęli plan dochodów i wydatków na 2021 rok.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: W Chylinie doczekali się nowego chodnika

Ponad 900 tysięcy złotych kosztowała budowa chodnika w miejscowości Chylin (gmina Władysławów). Mieszkańcy zyskali jednak coś bezcennego – bezpieczeństwo, szczególnie najmłodszych, bo inwestycja prowadzi do tamtejszej szkoły podstawowej.

  3 komentarze
3 komentarze

Władysławów: Od stycznia niewielkie zmiany w podatkach

Radni z gminy Władysławów podczas poniedziałkowej (30 listopada) sesji decydowali o tym, w jakiej wysokości podatki będą wpływać do samorządowego budżetu w 2021 roku. Zmiany są niewielkie. Okazuje się również, że gmina nie będzie musiała zaciągać planowego wcześniej kredytu.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Wyszyna w gronie najlepszych w projekcie "Niepodległości- śladami żołnierzy niezłomnych"

60 Orlików na kolejne stulecie Niepodległości- śladami żołnierzy niezłomnych. To nazwa projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Fundacji Orły Sportu.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.