Władysławów: Z Wyszyny do Wilna, czyli pielgrzymka motocyklowych śmiałków

Przełom lipca i sierpnia to tradycyjnie już czas, kiedy pielgrzymi wyruszają na szlak, aby dotrzeć do miejsc, w których podczas modlitwy powierzą swoje intencje. Są pielgrzymki piesze, rowerowe, a w Wyszynie (gmina Władysławów) w drogę do Wilna wyruszyli motocykliści. 
 
 
  1 komentarz
1 komentarz

Władysławów: Na przystanku malują wyszyńską świątynię i zamek

Rozpoczęły się prace związane z tworzeniem muralu, który upamiętni 240. rocznicę wybudowania świątyni w Wyszynie (gmina Władysławów). Na szkicach widać nie tylko zarys samego kościoła, ale także zamku, po którym pozostała jedynie baszta.

  2 komentarze
2 komentarze

Władysławów: Strażacki festyn w Chylinie z eksplozją kolorów

Festiwal kolorów był jedną z atrakcji festynu, który zorganizowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chylinie. Pogoda dopisała i w sobotnie (24 lipca) popołudnie plac przy remizie tętnił życiem przez długie godziny.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Ruszają przygotowania do jubileuszu wyszyńskiej świątyni

Drewniany kościół w Wyszynie (gmina Władysławów) to prawdziwa perełka wśród zabytków nie tylko powiatu tureckiego, ale także całego kraju. W przyszłym roku przypada 240. rocznica wybudowania świątyni, którą mieszkańcy chcą uczcić w wyjątkowy sposób.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Spotkanie z przedstawicielkami KGW z terenu gminy

W dniu 20 lipca 2021 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy zorganizowano spotkanie przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Władysławów z Wójt Gminy Elżbietą Klanowską, doktor Grażyną Zapałowską oraz Martą Zawadzką – koordynatorem gminnym ds. szczepień. Przewodnim tematem spotkania była promocja szczepień oraz omówienie zasad Programu dla Kół Gospodyń Wiejskich #SzczepimySię z KGW.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Strażacy wezwani do uwięzionego ptaka

Służba strażaków ochotników to nie tylko pomoc ludziom, ale też zwierzętom. W środowy wieczór (21 lipca) druhowie z OSP Władysławów uwalniali ptaka, który niefortunnie utknął w ogrodzeniu.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Samorządowcy chwycili za broń

Już po raz dziewiąty w gminie Władysławów zorganizowano Zawody Strzeleckie Radnych i Sołtysów. Po broń tradycyjnie już chwycili nie tylko panowie, ale i panie, by sprawdzić swoje umiejętności i celne oko.

  2 komentarze
2 komentarze

Władysławów: Druhowie z OSP Międzylesie z nowym sprzętem z Lubonia

6 lipca to wyjątkowa data dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzylesiu. W tym właśnie dniu druhowie odwiedzili Luboń, gdzie odebrali nieodpłatnie sprzęt.

  3 komentarze
3 komentarze

Zapraszamy na pełen atrakcji Rajd Pojazdów Zabytkowych

Wszystkich miłośników motoryzacji zapraszamy na IV Rajd Pojazdów Zabytkowych. Organizatorzy zapewniają niezapomniane atrakcje i wiele niespodzianek. Już w ten weekend zapraszamy do Russocic.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu

Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń podczas kolizji, do której doszło w piątek, 2 lipca w miejscowości Międzylesie (gmina Władysławów). W pobliżu skrzyżowania zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.