Władysławów: Mężczyzna poszkodowany podczas pracy. Strażacy udzielili pierwszej pomocy

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunach wraz ze strażakami z PSP Turek zostali zadysponowani do udzielenia pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej na terenie gminy Władysławów.

  2 komentarze
2 komentarze

Władysławów: Pomóż Kindze spełnić marzenie

Kinga ma 9 lat i pochodzi z Władysławowa. Zmaga się z zespołem Retta, a jej największym marzeniem jest domek ogrodowy. Pomóżmy jej osiągnąć cel. Niewiele potrzeba, by na jej twarzy zagościł uśmiech.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: W 2022 roku nie będzie funduszu sołeckiego

Podobnie jak w latach ubiegłych radni z gminy Władysławów nie wyrazili zgody na wyodrębnienie z gminnych finansów środków, które stanowiłyby fundusz sołecki w 2022 roku.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Umowa na kanalizację w Wyszynie podpisana

Mieszkańcy Wyszyny od dawna zabiegali o budowę sieci kanalizacji deszczowej w swojej miejscowości. W środę, tj. 17 marca 2021 r., nastąpił ten długo wyczekiwany i niezwykle ważny moment, albowiem podpisano umowę na wykonanie inwestycji, która będzie możliwa dzięki pozyskaniu środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego – Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Oddaj krew! Podaruj komuś życie!

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji krwiodastwa, która odbędzie się 11 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 w Szkole Podstawowej w Wyszynie w gminie Władysławów. Oddaj krew! Podaruj komuś życie! Jest to ważne szczególnie w dzisiejszych czasach pandemii.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Pożar nieużytków w Jabłonnie

Druhowie z gminy Władysławów oraz strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku brali udział w akcji gaszenia nieużytków w miejscowości Jabłonna.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Pożar poddasza na Zygmuntowskiej

W sobotnie popołudnie (6 marca) strażacy zostali wezwani do gaszenia pożaru, który wybuchł na poddasz jednego z domów jednorodzinnych we Władysławowie.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Umowa na zakup i montaż dmuchawy napowietrzającej podpisana

W dniu 3 marca 2021 r., podpisano pomiędzy Wójtem Gminy Władysławów – Panią Elżbietą Klanowską przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Pani Marzeny Ressel a Panem Mirosławem Nowakiem prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą: PPHU SADEKO Mirosław Nowak umowę na dostarczenie i ułożenie dmuchawy napowietrzającej w ramach zadania: ,,Zakup i montaż dmuchawy napowietrzającej na oczyszczalni ścieków w Russocicach”.

  5 komentarze
Etykiety:
5 komentarze

Przewrócona ciężarówka na A2. Trwa akcja strażaków

Od wczesnych godzin rannych trwa akcja służb ratunkowych na autostradzie A2, na odcinku przebiegającym przez powiat turecki. Ciężarówka przewożąca mrożonki zjechała na pobocze i przewróciła się.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Druhowie z Wyszyny nie próżnują

W 2021 roku druhowie z Wyszyny weszli z pełną parą. Nie tylko ulepili wóz, o którym usłyszała cała Polska, ale też wyposażyli jednostkę w nowy sprzęt i wyremontowali garaże. Podjęte działania podsumowali w piątek, 26 lutego.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.