Władysławów: Gmina po raz kolejny bez funduszu sołeckiego

Podczas czwartkowej (30 marca) sesji radni gminy Władysławów opowiedzieli się za niewyodrębnianiem funduszu sołeckiego. Rezygnacja z tej formy budżetu partycypacyjnego staje się coraz częstsza, także w powiecie tureckim.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Ulica Zygmuntowska i Orla we Władysławowie oddane do użytku

Blisko 5,5 miliona złotych kosztowała inwestycja pn. „Rozbudowa dróg wewnętrznych ul. Zygmuntowska i Orla we Władysławowie, które docelowo staną się drogami gminnymi”. Oficjalnie rozbudowane ulice oddano do użytku w poniedziałek, tj. 27 marca 2023 r.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Dopłaty bezpośrednie i ekoschematy, czyli szkolenie dla rolników

We wtorek, tj. 21 marca 2023 r., rolnicy z gminy Władysławów wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu – Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Turku dotyczącym nowych zasad płatności w rolnictwie. Jednym z zaszczytnych gości był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik.

  0 komentarze
0 komentarze

Druhowie z Kowali Pańskich Mistrzami Powiatu Tureckiego w Piłce Nożnej

Dobiegły końca zmagania o tytuł Mistrza Powiatu Tureckiego w Halowej Piłce Nożnej Drużyn OSP. Po zaciętej rywalizacji zwycięski puchar przekazano na ręce druhów z OSP Kowale Pańskie (gmina Kawęczyn).

  2 komentarze
2 komentarze

Władysławów: Leśna Droga Krzyżowa

Czas wielkiego postu to czas przemyśleń, modlitwy, ciszy, poprawy szukanie i słuchanie Boga.

  1 komentarz
1 komentarz

Władysławów: Wiedza pożarnicza bez tajemnic

Przed uczniami z gminy Władysławów wiedza pożarnicza nie ma żadnych tajemnic. Udowodnili to podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP), które w piątek, 17 marca przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Chylinie.
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Defibrylator w OSP Wyszyna

Mieszkańcy Wyszyny (gmina Władysławów) mogą czuć się bezpieczniej. Od niedawna tamtejsza jednostka OSP w swoim wyposażeniu posiada bowiem defibrylator.

  0 komentarze
0 komentarze

Fundacja Walkiria porządkowała schrony przedmościa Koło

W niedzielę 26 lutego członkowie Fundacji Walkiria powrócili na przedmoście Koło i posprzątali schrony bojowe, które zlokalizowane są w na terenie gminy Władysławów i Brudzew.

  1 komentarz
1 komentarz

Władysławów: Pracowity rok strażaków z Kun. Jednogłośne absolutorium dla zarządu jednostki

W sobotę, 25 lutego druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunach wzięli udział w walnym zebraniu sprawozdawczym za miniony rok. Nie zabrakło też rozmów o planach na najbliższą przyszłość.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Bajkowe i baśniowe postacie królowały w Wyszynie

W sobotę, 18 lutego w Wyszynie po raz siódmy zorganizowano Babiniec. Inicjatorami wydarzenia było tradycyjnie Stowarzyszenie Wyszyńskie Kasztelanki.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.