Władysławów: Druga pielgrzymka do Lichenia

Wakacje to czas pielgrzymowania. Jedni spędzają czas nad jeziorem, inni nad morzem czy w góry. Wielu pielgrzymuje do miejsc świętych by umocnić i pogłębić swoja wiarę .

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: VIII Zawody Strzeleckie Radnych i Sołtysów

Tradycyjnie, już po raz ósmy Radni, obecnej i byłej kadencji, oraz Sołtysi z terenu gminy Władysławów spotkali się w Gospodarstwie Agroturystycznym Wigwam w Russocicach, by stanąć do rywalizacji w VIII Zawodach Strzeleckich Radnych i Sołtysów, zorganizowanych przez Urząd Gminy Władysławów oraz Gminny Ośrodek Kultury.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Tragiczny wypadek w jednej z firm. Nie żyje mężczyzna

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś tj. 20 lipca rano w miejscowości Głogowa (gmina Władysławów). Podczas wykonywania pracy zginął 57-letni mężczyzna.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Nowy chodnik dla mieszkańców już niebawem

Umowa na wykonanie chodnika w ramach przebudowy drogi powiatowej 3219P Genowefa – Władysławów – Turek została podpisana przez Kierownika Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Andrzeja Paruszewskiego oraz wykonawcę - Krzysztofa Rosiaka - przedsiębiorcę z Władysławowa. W podpisaniu umowy wzięli udział starosta Dariusz Kałużny oraz Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Szewczyński.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Płonął budynek gospodarczy. Nieopodal posesji odnaleziono zwłoki

Strażacy z gminy Władysławów walczyli z pożarem budynku gospodarczego w miejscowości Małoszyna. Niestety, po ugaszeniu ognia policjanci niedaleko posesji odnaleźli zwłoki jednego z jej mieszkańców. 
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Zobacz Wyszynę z lotu ptaka! Zagłosuj!

Polska z góry to program emitowany na antenie Planeta +. Program jest to oryginalna seria, w której można zobaczyć nasz kraj z lotu ptaka. Właśnie z tego powodu zorganizowany został plebiscyt w ramach którego zwycięskie miejsca pokazane zostaną w programie. Wśród nich jest również Wyszyna.

  2 komentarze
2 komentarze

Władysławów: Nadzwyczajna XXII Sesja Rady Gminy

Radni Gminy Władysławów w piątek, tj. 10 lipca 2020 r., spotkali się podczas nadzwyczajnej XXII Sesji Rady Gminy Władysławów. Celem było przyjęcie zmian w samorządowym budżecie oraz rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia wyników kontroli kwot rekompensaty całkowitej wypłaconej MZGOK Sp. z o.o. w 2019 r.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Ksiądz prał. ppłk. Krzysztof Karpiński oficjalnie proboszczem parafii w Russocicach

Z początkiem lipca nastąpiła zmiana proboszcza parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Russocicach. Został nim ks. prał. ppłk. Krzysztof Karpiński. We wtorek, tj. 7 lipca 2020 r., wierni oficjalnie powitali zarówno nowego proboszcza, jak i wikariusza, ks. Mariusza Budkiewicza.

  2 komentarze
2 komentarze

Władysławowscy ósmoklasiści pożegnali szkolne mury

26 czerwca pożegnali się ze swoja szkołą władysławowscy ósmoklasiści. Z uwagi na obostrzone warunki sanitarne pożegnanie przybrało nieco inną formę niż ta tradycyjna. Mimo to był to czas podsumowań, refleksji, ale i nadziei na przyszłość. Uczniowie przygotowali krótką akademię okolicznościową dotyczącą ich przemyśleń, a także planów związanych z edukacją. Ósmoklasiści przyjęli też gratulację od pani wójt Elżbiety Klanowskiej, pani dyrektor Urszuli Maciejewskiej i pani przewodniczącej Prezydium Rady Rodziców – Joanny Walczak.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Wszyscy radni za wotum zaufania i absolutorium dla wójt Elżbiety Klanowskiej

Samorząd gminy Władysławów podsumował działania podejmowane w minionym roku, a radni wyrazili swoje poparcie udzielając wotum zaufania i jednogłośnie opowiadając się za absolutorium dla wójt Elżbiety Klanowskiej.
 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.