Władysławów: Nowy proboszcz w Russocicach

Po niespełna roku od nagłej śmierci ks. Andrzeja Kaczmarka w parafii w Russocicach dojdzie do kolejnej zmiany personalnej. Biskup Wiesław Mering ogłosił dzisiaj, 29 maja, nominacje proboszczowskie w diecezji włocławskiej. W gminie Władysławów zmieni się proboszcz.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Maseczki od radnych dla medyków

Radni z Klubu Radnych Niezależnych we Władysławowie postanowili wesprzeć medyków ze swojej gminy i podarowali łącznie 100 maseczek, które przekazano do ośrodków zdrowia.

  0 komentarze
0 komentarze

Nauka zdalna trwa. Kolejne komputery trafią do uczniów

Do szkół w naszym powiecie trafiły kolejne komputery zakupione dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Tym razem są to placówki położone w gminach Malanów i Władysławów.

  2 komentarze
2 komentarze

Władysławów: Europy oczami przedszkolaków oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Wyszynie

W związku z tym, że 9 maja obchodziliśmy Dzień Europy wychowawcy świetlicy szkolnej, nauczyciele języków obcych i pedagog postanowili zorganizować to wydarzenie w formie zdalnej. Do udziału zaproszeni byli wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki.

  0 komentarze
0 komentarze

"Nie bądź żyła oddaj krew! Twoja krew ratuje życie V" już za nami

Honorowe krwiodawstwo to wspaniała idea oraz niezastąpiona metoda leczenia. W Polsce oparte jest na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Trwa zbiórka „Nie bądź żyła. Oddaj krew”. Chętnych jest bardzo wielu

Już po raz piąty strażnica OSP we Władysławowie zmieniła się w punkt poboru krwi. Wszystko za sprawą odbywającej się tam akcji „Nie bądź żyła. Oddaj krew”. W tym rok podczas akcji jest też zbierana krew dla chorej na białaczkę Mai. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Oddaj krew w niedzielę i pomóż małej Mai walczyć z białaczką

Już po raz piąty na jedną niedzielę strażnica OSP we Władysławowie zmieni się w punkt poboru krwi. Wszystko za sprawą odbywającej się tam akcji „Nie bądź żyła. Oddaj krew”. W tym rok podczas akcji będzie też zbierana krew dla chorej na białaczkę Mai.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Jubilatka z Wyszyny. Ochotnicza Straż Pożarna skończyła 100 lat

Historia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie rozpoczyna się w dniu 5 maja 1920 roku. Wtedy to podczas jednego z zebrań, mieszkańcy miejscowości podjęli decyzję o powołaniu do życia jednostki, która charakteryzuje się odwagą, siłą i determinacją ochotników ją tworzących, pozwoli zapewnić bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Rycerze Floriana to my! Druhowie uczcili swojego patrona

Nawet w tak trudnym czasie druhowie z gminy Władysławów nie zapominają o przypadającym 4 maja Dniu Strażaka. Właśnie tego dnia spotkali się na wspólnym nabożeństwie, aby uczcić pamięć swojego patrona, św. Floriana.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Modlitwą i kwiatami upamiętnili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Bez przemówień i części artystycznej, ale z mszą świętą w intencji Ojczyzny oraz złożeniem wiązanek przy pomniku - tak we Władysławowie wyglądały obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.