Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Władysław Kosiniak-Kamysz o strategii działania, stronnictwie i sile PSL

Polskie Stronnictwo Ludowe

W spotkaniu, które odbyło się 29 sierpnia w „Barbórce” uczestniczyli prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb, starosta turecki Mariusz Seńko, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Anna Majda oraz kandydaci na wójtów, burmistrzów i radnych z ramienia PSL. Obecni wysłuchali, jaka jest strategia powiatu tureckiego oraz w czym tkwi siła Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Powiat Turecki z konkretną strategią
Po przywitaniu zaproszonych gości głos zabrał starosta Mariusz Seńko. Przedstawił on strategię powiatu tureckiego i opowiedział o tym, jak nasz region może poradzić sobie z problemami.

-Tym, co spędza nam sen z powiek jest demografia. Niestety tak się ukształtuje w najbliższych latach, takie mamy prognozy, że widzimy że liczba ludności będzie gwałtownie spadać. Wynika z tego, że w roku 2050 osiągniemy poziom 73 tysięcy- mówił starosta.

Przedstawił on również możliwe opcje, które pomogą rozwiązać niniejszy problem. Kluczem do sukcesu są innowacje i nowoczesne technologie oraz języki obce. Właśnie na te rozwiązania stawia powiatu turecki.

-Niestety zasoby węgla brunatnego w naszym terenie, a w szczególności w powiecie tureckim zakończyły się i szukamy nowej perspektywy, nowych rozwiązań. Tym co nam przyświeca, to transformacja gospodarki materiałochłonnej. Będziemy potrzebowali 10-15 lat, by ta transformacja mogła się w naszym powiecie zrealizować. W związku z tym stawiamy na innowacje i nowoczesne technologie oraz naukę języków obcych- mówił Mariusz Seńko.

Jak dodał ważnym elementem jest robotyka i automatyzacja, które pomogą na znalezienie miejsc pracy młodym ludziom oraz zapewnią wyższe wynagrodzenie.

Ważne jest mocne szkolnictwo zawodowe czego przykładem jest choćby Zespół Szkół Rolniczych, gdzie już niebawem powstanie Centrum Precyzyjnego Rolnictwa.

Największe działa zostały wytoczone przeciwko PSL
O współpracy oraz poparciu dla wielkopolski wschodniej mówił lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak – Kamysz. Jak powiedział edukacja, nowe technologie i języki obce to sztampowe idee Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podkreślił on również, że w momencie, kiedy inne ugrupowania kłócą się i wzajemnie oczerniają członkowie PSL działają.

-Największe działa zostały wytoczone przeciwko PSL. Jesteśmy solą w oku dzisiaj rządzących, bo definiuje nas nasza nazwa Polskie Stronnictwo Ludowe. To jest nasz najkrótszy, ale najpiękniejszy program. Bo jesteśmy zdefiniowani, jako jedyna partia, która ma w nazwie Polskie. Nie ma drugiej partii. Są „platformy” i są „pisy”. To się wielu od pokoleń nie podoba. Próbują nas zniszczyć od pokoleń-mówił Władysław Kosiniak-Kamysz- mówił Kosiniak-Kamysz.

Jak powiedział ludowość nie oznacza jedynie połączenia z tradycją wiejską, ale jest to powszechność. Aby realizować cele trzeba robić swoje nie zważając na innych.

-Budujmy szpitale, modernizujmy szkoły, stawiajmy na nowoczesne rolnictwo i tradycyjny produkt. Stawiajmy na tych, którzy w sejmiku potrafią szukać porozumienia, a nie dzielą. Na tych, co budują mosty a nie ściany. To jest ważne w naszej pracy. Ja wierzę, że przywróceni Polsce braterstwa jest naszym świętym obowiązkiem zdefiniowanym przez naszą nazwę. Bo stronnictwo oznacza, że szukamy stronników- mówił prezes PSL.

Gość dodał, że plan dla wielkopolski wschodniej jest największym wyzwaniem, a rząd nie ma i nie chce go skonstruować. Jedynym gwarantem, że ten temat zostanie podjęty na szczeblu wojewódzkim i krajowym jest wybór Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Bez kuchni, stołówki i… pielęgniarek- czyli radni ...
PSL odkrywa wyborcze karty i przedstawia kandydató...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Ja w czwartek, 30 sierpnia 2018 09:17

Gumisie już szukają pracy, ponieważ jeśli PIS wygra wybory do woj. to bedzie koniec ciepłych posadek. A poparcia raczej nie mają, bo ich tylko co na zebraniu wiejskim.

Gumisie już szukają pracy, ponieważ jeśli PIS wygra wybory do woj. to bedzie koniec ciepłych posadek. A poparcia raczej nie mają, bo ich tylko co na zebraniu wiejskim.
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.