Władysławów: Co wydarzyło się w Russocicach? Nie było próby porwania

policja

W związku z informacjami, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych, dotyczących rzekomej próby porwania kobiety, do której miało dojść w Russocicach (gm. Władysławów), Komenda Powiatowa Policji w Turku wyjaśnia, że taka sytuacja nie miała miejsca. Komendant Michał Grzelak opowiedział ze szczegółami jak wyglądało zajście, do którego doszło w piątek, 13 października.

13 października pracownik GOPS Władysławów zgłosił na policję, że mieszkanka gminy jadąc rowerem w okolicach cmentarza zauważyła na poboczu stojący samochód oraz mężczyznę. Zatrzymała się, podeszła do mężczyzny, nawiązała z nim kontakt, zaczęła wypytywać czy coś się stało. Z uwagi na to człowiek był obcokrajowcem nie mogła się z nim porozumieć i nie wiedziała o co chodzi. Pan pokazywał na wnętrze auta, złapał kobietę za rękę. Pani się wystraszyła, kopnęła mężczyznę i odjechała.

- W żaden sposób z relacji tej pani nie wynika, że była przez tego pana w jakikolwiek sposób nagabywana, że była siłowo wciągana, śledzona. Nie ma takich informacji, żeby coś takiego się wydarzyło -
wyjaśnia komendant powiatowy policji.

Jak informuje komendant Michał Grzelak, kobieta zgodnie ze swoją relacją po zakończonej rozmowie odjechała w kierunku miejscowości Władysławów będąc między innymi po drodze na zakupach w sklepie, banku, potem pojechała do Urzędu Gminy we Władysławowie, gdzie tę informację przekazała pracownikowi Urzędu Gminy. Stwierdziła, że w związku z tym zdarzeniem tylko lekko się wystraszyła.

-To jest relacja pani. Nie ujawniono takiego pojazdu, nie ujawniono takiej sytuacji. Przestrzegam, żeby w tym przypadku doszukiwać się jakichkolwiek nieprawidłowości, bo patrząc z punktu widzenia prawno- karnego nawet nie sposób dopatrzeć się jakiegokolwiek naruszenia przepisów prawa. Podkreślenia wymaga to, że ta pani jeżeli taka sytuacja faktycznie miała miejsce zatrzymała się i ona nawiązała kontakt. Tu nie było inicjatywy, czy jakiejkolwiek rozmowy ze strony tego mężczyzny, który miał stać pojazdem na poboczu- mówi insp. Michał Grzelak.

Sztuczne choinki do salonu – przegląd najpopularni...
„Mistrzowie Pięknego Czytania” wyłonieni w Powiato...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.