Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Ekstremalny Bieg Służb Mundurowych „Husar Race” dla ludzi o wielkich sercach

Wyszyna Husar Race 2019

Ponad dwustu zawodników stanęło do ekstremalnego biegu „Husar Race”. To już czwarta edycja tego wyjątkowego wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Błoto, pot i łzy nie demotywowały zawodników, a jedynie mobilizowały do szybszego pokonania trasy.

Ekstremalny Bieg Służb Mundurowych „Husar Race” rozpoczął się w niedzielę, 18 sierpnia w Wyszynie.

Start biegu głównego rozpoczął się o godzinie 14.00. Na trasie zawodnicy napotkali wiele przeszkód. Nie tylko musieli zmagać się z ciężarami, ale również pokonać jeden z żywiołów. Doły i błoto nie ułatwiały rywalizacji podobnie, jak pogoda, która tego dnia wyjątkowo rozpieszczała startujących. W kategorii „Open” najlepiej poradził sobie druh z OSP Kowalewek w powiecie konińskim - Maciej Serafiński, który naszpikowaną przeszkodami trasę pokonał w czasie 00:34:29. Drugi był Przemysław Majda z Beznazwy w gminie Władysławów, zaś trzeci Adrian Woszczyło z Pszczewa - strażak z KP PSP w Międzychodzie.

Na trasę nie bały się też wyruszyć przedstawicielki płci pięknej i poradziły z nią sobie doskonale. Pierwsza do mety dobiegła Monika Wojciechowska z Koła w czasie 00:45:04, druga była Margarita Królak z OSP Ślesin, a trzecia - Agnieszka Wietrzyńska z Międzyrzecza.

Tego dnia emocje czekały również na najmłodszych, bowiem wszystkie dzieci miały okazję stanąć do Biegu Małego Husarza. Chętnych nie brakowała, a emocje sięgały zenitu.

W tym roku wydarzenie to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również walka o życie człowieka. Organizatorzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla swojego kolegi Tomka, który na co dzień pełni służbę w JRG 1 Gdańsk- Wrzeszcz. Strażak zachorował na nowotwór złośliwy jelita grubego, dlatego potrzebna jest pomoc.

Organizatorami wydarzenia byli Urząd Gminy Władysławów, LZS Baszta Wyszyny oraz OSP Wyszyna. Bieg odbył się pod patronatem posła Ryszarda Bartosika.
fot. M.JAC

Zarobki w powiecie tureckim najniższe w regionie -...
Kawęczyn: Czas podziękowań, błogosławieństwa i zab...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Marek w poniedziałek, 19 sierpnia 2019 19:53

Gdzie można znaleźć lub dowiedzieć się o poszczególnych miejscach jakie kto zajął ???

Gdzie można znaleźć lub dowiedzieć się o poszczególnych miejscach jakie kto zajął ???
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.