Wideo: Olimpijskie złoto dla zawodnika UKS Skoczek Władysławów

Skoczek Władysławów

Trenujący na co dzień w UKS Skoczek Władysławów Mateusz Nijakowski został złotym medalistą w biegu na dwa kilometry z przeszkodami, podczas odbywającej się Chorzowie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży . Zwyciężył pobijając jednocześnie swój życiowy rekord.

Zawody w Chorzowie traktowane były jako Mistrzostwa Polski. Mateusz Nijakowski startował w kategorii U18 w biegu na 2000 metrów z przeszkodami. Rywalizacja nie była łatwa, chociażby ze względu na panującą tego dnia temperaturę, a faworytem na tym dystansie był Piotr Abramczyk SLTL Optima Radom. Dramaturgii wydarzeniu dodała wywrotka Mateusza Nijakowskiego na ostatnim płotu. Wydawało się, że nie będzie w stanie biec dalej.
Na finiszu jednak zawodnik „Skoczka” pomimo upadku wyprzedził rywala i poprawiając swój życiowy rekord o 13 sekund sięgnął po złoto.
 
Ósmoklasiści z powiatu nieco poniżej średniej kraj...
Malanów: Wakacyjna Liga Piłki Nożnej 2023 - Zapisy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.