Władysławów: Plac pod budowę miasteczka ruchu drogowego przekazany wykonawcy

Miasteczko ruchu drogowego powstanie we Władysławowie
Niebawem rozpoczną się prace związane z budową pierwszego w powiecie tureckim miasteczka ruchu drogowe. Plac nieopodal Szkoły Podstawowej we Władysławowie, na którym powstanie obiekt, został już przekazany wykonawcy. 
 
 
 
 
Miasteczko ruchu drogowego powstanie na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego we Władysławowie, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i Przedszkola Gminnego. Takie położenie obiektu zachęci do spędzania wolnego czasu aktywnie, a jednocześnie pozwoli poznać i utrwalić wiedzę z zakresu ruchu drogowego oraz bezpiecznego zachowywania się na drodze. Będzie to pierwszy taki obiekt w powiecie tureckim, który pozwoli zdobyć uprawnienia do prowadzenia rowerów po drogach publicznych. Projekt uzyskał również pozytywną opinię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, zgodnie z którą przedmiotowy projekt wpisuje się w realizowaną dotychczas strategię budowy i doposażenia miasteczek ruchu drogowego na terenie Wielkopolski.
 
W poniedziałek, 16 sierpnia nastąpił kolejny etap w realizacji przedsięwzięcia - oficjalnie przekazano teren i plac budowy pod ww. miasteczko. W wydarzeniu uczestniczyli wójt Gminy Elżbieta Klanowska, pracownicy Urzędu Gminy - Anna Feliks i Marceli Warmiński, a także inspektor nadzoru Andrzej Paruszewski, natomiast firmę realizującą zadanie reprezentował Kazimierz Wojciechowski.
 
W ramach miasteczka ruchu drogowego powstanie m.in. jedno skrzyżowanie równorzędne, jedno skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, rondo, fragment drogi jednokierunkowej, przejścia dla pieszych, przejazd kolejowy, jezdnia do wykonywania tzw. „ósemki”, miejsce na rowerowy tor przeszkód, a także oznakowanie poziome i pionowe oraz elementy małej architektury. Wolne przestrzenie miasteczka zostaną uzupełnione o wykonane z masy termoplastycznej gry podwórkowe dla dzieci i młodzieży szkolnej, które nie tylko edukują, lecz także wspierają integrację i pobudzają do wspólnego działania. Na realizację zadania Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego udzielił pomocy w kwocie 99.975,00 zł. Całość inwestycji opiewa na kwotę 373 683,56 zł.
Najlepsi na plaży, czyli obóz sportowy Karate Shin...
Jak działa Allegro biznes?

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Katia w czwartek, 19 sierpnia 2021 08:50

Projekt na miasteczko powstał już 2019 Także byli pierwsi (:

Projekt na miasteczko powstał już 2019 :) Także byli pierwsi :)(:
Gość - TAXI w środa, 18 sierpnia 2021 14:35

Nieprawda. Pierwsze w powiecie tureckim miasteczko ruchu drogowego powstaje w dużym parku w Turku.

Nieprawda. Pierwsze w powiecie tureckim miasteczko ruchu drogowego powstaje w dużym parku w Turku.
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.