Władysławów: Ponad 40 tys. zł dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Międzylesie może już kupować samochód

Gmina Władysławów

Rada gminy Władysławów zadecydowała jednogłośnie przyjęła zmiany w budżecie, dzięki którym w sumie do Ochotniczych Straży Pożarnych z całej gminy trafi ponad 40 tys. zł. W tej puli są też środki dla druhów z Międzylesia, które pozwolą zakupić wymarzone auto.

- Corocznie straże z terenu naszej gminy otrzymują dotacje z Państwowej Straży Pożarnej, ale w ramach uzupełnienia ich wkładu własnego staramy się pomóc - wyjaśniała wójt Elżbieta Klanowska. W ramach przekazywanych środków 20 tys. zł trafi do OSP Wyszyna, co jest kontynuacją obietnic złożonych jeszcze dwa lata temu.

Pięć tysięcy złotych natomiast trafi do OSP Międzylesie i zostanie przeznaczone na zakup nowego wozu. W imieniu druhów z Międzylesia głos na sesji zabrał Artur Przyszło, dziękując władzom gminy za tę cegiełkę:

- Chciałbym serdecznie podziękować, za to, co robicie. Pozwoli nam to na dalsze pozyskiwanie środków - mówił reprezentant strażaków. Kwota, którą udało się zebrać poprzez stronę w internecie wespół z pieniędzmi przekazanymi przez samorząd pozwoli na zakup wymarzonego auta.


Kawęczyn: Wspólna praca przyniosła efekty. Wicewoj...
Władysławów: Gratulacje i życzenia dla druhów z Wy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 wrzesień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.