Władysławów: Pszczelarz doceniony i wyróżniony

IMG_20200924_185408_1
Pan Stanisław Jesiołowski z Władysławowa został wyróżniony przez Polski Związek Pszczelarski, statuetką ks. dr. Jana Dzierżonia zwanego „ojcem współczesnego pszczelarstwa”. To najwyższe wyróżnienie przyznawane, które otrzymują tylko wyjątkowo zasłużeni pszczelarze.
Stanisław Jesiołowski jest prezesem Koła Pszczelarzy we Władysławowie, a swoją pasiekę prowadzi od blisko pół wieku. Jego imponująca wiedza na temat pszczelarstwa poparta jest wieloletnią praktyką, zaś umiejętność prowadzenia pasieki w rodzinie Jesiołowskich przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Obecnie pan Stanisław wprowadza w tajniki sztuki pszczelarstwa swojego wnuka Dawida.
Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy statuetka ks. dr. Jana Dzierżonia trafia w ręce mieszkańca Władysławowa. Przed wieloma laty otrzymał ją znany w całej Wielkopolsce pszczelarz Jerzy Czaja.
Malanów: Oddali krew i podarowali życie
Malanów: Nowy sołtys Skarżyna-Kolonii wybrany

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Grażyna w poniedziałek, 28 wrzesień 2020 14:56

Gratuluję. Życzę dalszych sukcesów.

Gratuluję. Życzę dalszych sukcesów.
Gość
środa, 28 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.