Władysławów: Radni zabezpieczyli pieniądze na kolejne dofinansowania

Sesja Rady Gminy Władysławów

Zmiany w budżecie Gminy, a także zatwierdzenie planów pracy komisji na najbliższe miesiące były omawiane podczas XXVIII sesji Rady Gminy Władysławów. Posiedzenie miało miejsce w poniedziałek, tj. 15 lutego 2021 r.

Po wysłuchaniu sprawozdania z działalności Wójta Gminy w okresie międzysesyjnym, a zwłaszcza z wykonania uchwał Rady Gminy przystąpiono do pracy nad przygotowanymi na poniedziałkową sesję projektami uchwał. Radni zdecydowali o zmianach w budżecie, związanych m.in. z faktem, że Samorząd wnioskuje o pozyskanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa przedsiębiorstwa gospodarki rolnej oraz o środki w ramach XI edycji konkursu ,,Pięknieje wielkopolska wieś”. Poszczególne komisje Rady Gminy przedstawiły swoje plany pracy na rok 2021, które następnie zostały jednogłośnie zatwierdzone.

Rada pozytywnie rozpatrzyła również projekt uchwały w sprawie przyjęcia Programu Współpracy Gminy Władysławów z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok. Podjęto także uchwałę w sprawie nieskorzystania z przysługującego Gminie Władysławów ustawowego prawa pierwokupu nieruchomości o numerze ewidencyjnym 242 o powierzchni 0,3200 ha, obręb ewidencyjny 0014 Piorunów, jednostki ewidencyjnej Władysławów, powiat turecki.

Ponadto za niezasługującą na uwzględnienie uznano petycję Prezesa Zarządu Fundacji „Polański-Foundation” w sprawie podjęcia przez Radę Gminy Władysławów uchwały w przedmiocie nazwania ulicy, skweru, placu lub parku imieniem Dawida Altera Kurzmanna. Radni jednogłośnie stwierdzili, że priorytetem w nazewnictwie ulic, skwerów, placów czy parków na terenie Gminy powinno być uczczenie wybitnych postaci związanych z lokalnym środowiskiem.


źródło: wladyslawow.plMarszałek stawia propozycję. Kolej na gminy
Przykona: Na wiosnę wybory

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 21 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.