Władysławów: Wielka miłość, wielka siła! Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

Złote Gody we Władysławowie

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. ,,Złote Gody” – to piękne i doniosłe wydarzenie dla Jubilatów, którzy w miłości przeżyli razem tyle lat – 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa i pokona wszelkie przeciwności losu, to takie, które mimo upływu tylu lat potrafi okazywać sobie miłość, szacunek i zrozumienie. 50 lat to wiele, ale jakże szybko mijają lata we wspólnej miłości i trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinie, o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los.

W restauracji ,,Dębowa” w miejscowości Russocice w dniu 28 listopada 2019 r. powitano szczęśliwe pary z długoletnim stażem małżeńskim. Jubileuszowe pary z Gminy Władysławów to: Barbara i Władysław Bartosikowie, Mirosława i Bolesław Fiłonowiczowie, Teresa i Jan Kaźmierczakowie, Krystyna i Mirosław Konopczyńscy, Halina i Wincenty Listopad, Sabina i Eugeniusz Malec, Krystyna i Wacław Oblizajek, Jadwiga i Kazimierz Pająk, Eugenia i Józef Poszwa oraz Wiesława i Kazimierz Weber. ,,Złote Gody” obchodzili również Emilia i Jan Gmach, Romana i Kazimierz Deruccy, Irena i Stanisław Deszcz, Irena i Stanisław Drzewieccy, Urszula i Jerzy Łukawczykowie oraz Kazimiera i Józef Trocha, którzy niestety nie mogli przybyć na uroczystość zorganizowaną przez Urząd Stanu Cywilnego we Władysławowie.

W tym wyjątkowym Dniu Jubilatom towarzyszyli: Wójt Gminy Elżbieta Klanowska z małżonkiem, Sekretarz Gminy Tomasz Rajczyk, Skarbnik Gminy Marzena Ressel, Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Drzewiecki, z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anna Stasiak, Proboszcz parafii p.w. św. Michała Archanioła w Russocicach ks. kan. Sławomir Świerad Pettke.

Uroczystość 50-lecia Pożycia Małżeńskiego uświetnił występ zespołu ,,Seniorskie Nuty” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie, który w swoim repertuarze muzycznym wyśpiewał moc serdecznych życzeń dla Jubilatów.

Wójt Gminy Elżbieta Klanowska wraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Mariuszem Drzewieckim oraz Proboszczem ks. kan. Sławomirem Świeradem Pettke złożyli czcigodnym Jubilatom gratulacje i życzenia. W swoich okolicznościowych wystąpieniach podkreślili, iż szczęśliwe 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia, to wzór i piękny przykład zgody oraz miłości małżeńskiej dla tych wszystkich, którzy decydują się związać węzłem małżeńskim zakładając nową rodzinę. W stronę Jubilatów popłynęła fala serdecznych życzeń kolejnych szczęśliwych rocznic, długich lat w zdrowiu, radości i miłości. Ponadto podziękowano za ich ofiarność, łzy radości i cierpienia, słowa otuchy, za prawdziwy przykład małżeństwa dla innych par.

Za trud i poświęcenie, w dowód społecznego uznania Urząd Gminy Władysławów wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o uhonorowanie par medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, które w imieniu Prezydenta RP nadawała Pani Wójt Elżbieta Klanowska wraz z zaproszonymi Gośćmi. Nadto pary obchodzące ,,Złote Gody” otrzymały stosowne legitymacje, pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz fotografie oprawione w ramki upamiętniające tę jakże podniosłą i niezapomnianą uroczystość.

Po części oficjalnej i artystycznej Jubilaci udali się na poczęstunek, by przy wspólnych rozmowach miło spędzić czas. Nie mogło również zabraknąć odśpiewania wzniosłego ,,Sto lat!”. Uroczystość ,,Złotych Godów” była okazją do wspomnień i refleksji. Każda z par przybliżyła zebranym historię swojej miłości, swojego małżeństwa. Pary zgodnie twierdziły, iż nie ma recepty na szczęśliwe małżeństwo, należy się zawsze miłować, szanować i wszelkie przeciwności losu pokonywać razem.

Gmina Władysławów składa jeszcze raz wszystkim Jubilatom serdeczne życzenia i gratulacje.

źródło: wladyslawow.pl

Tuliszków: Trzydniowe szkolenie Judo
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 05 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.