Władysławów: Wspomnienie papieża Polaka w muzyce i słowie

Russocice

Sobotni wieczór w gminie Władysławów wypełnił się wspaniałą góralską muzyką. Wszystko za sprawą koncertu upamiętniającego 43. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. W piękny nastrój wprowadzili zebranych uczniowie z Chylina i Natalii, a także kapela góralska.

Koncert w sali Domu Parafialnego w Russocicach poprzedziła msza święta Bezpośrednio po nabożeństwie rozpoczął się natomiast występ. Uczniowie ze Szkół Podstawowych w Chylinie i Natalii przedstawili wzruszający montaż słowno-muzyczny poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II. Rozbrzmiewała też muzyka, którą papież Polak wyjątkowo lubił - przywodząca na myśl region Podhala. Występ góralskiej kapeli Haja umiejętnie połączył muzykę i śpiew z emocjami, dostarczając publiczności wielu wzruszeń.

Po zakończonym występie wszyscy mogli spróbować słynnych „Kremówek Papieskich”, upieczonych ściśle według oryginalnej receptury.


Ukraina partnerem handlowym powiatu? Zastępca amba...
Malanów: „Wesel dawnych czar”, czyli wielka uroczy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 21 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.