Wycieczka przedszkolaków do Państwowej Straży Pożarnej w Turku

PSP Turek

Wieloletnią tradycją jest poznawanie zawodów w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały w Turku. Kontynuując ten zwyczaj dzieci z oddziału III ze swoimi opiekunkami udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

Jej celem było poszerzenie wiedzy przedszkolaków na temat trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Autokarowa wycieczka zorganizowana przy ogromnym zaangażowaniu rodziców okazała się niezwykłą atrakcją dla 5-latków. Bardzo ciekawe były zajęcia edukacyjne w salce OGNIK, która jest pierwszą taką salą w Wielkopolsce. Dzieci mogły tam przebrać się w stroje prawdziwych strażaków i wcielić się w ich role, co sprawiło im wiele radości. Następnie strażacy przeprowadzili zajęcia z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Kolejnym punktem była opowieść i pokaz w specjalnie przygotowanych kącikach dzięki którym przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachować się i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia.

Najciekawszy jednak okazał się mobilny symulator zagrożeń pożarowych w budynku mieszkalnym, gdzie podczas pokazu dzieci zobaczyły na własne oczy jak rozprzestrzenia się dym w realnych warunkach pożaru, jak działają czujniki czadu i dymu. Maluchy nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratownicze. Wielką atrakcją dla wszystkich uczestników tej niezwykłej wycieczki było wejście do wozu strażackiego. Duże wrażenie zrobił też próbny alarm pożarowy, podczas którego strażacy zjechali po metalowej rurze.

Autokarowa wycieczka i poznanie tego jakże ważnego i odpowiedzialnego zawodu na długo pozostanie w pamięci maluchów. Po tak ciekawej wycieczce dzieci przyznały, że zawód strażaka mimo swej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłości chciałoby pracować w tym zawodzie.
 
Obwieszczenie Starosty Tureckiego
Zapraszamy na „Średniowieczną” noc muzeów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.