Wyjątkowy koncert ,,Z Konopnicką w tle”

Konopnicka

24 września, w sobotę, o godzinie 18.00 w niezwykłej outdorowej leśnej przestrzeni (teren za+ Nadleśnictwem Turek) odbędzie się wyjątkowe dźwiękowo-wizualne przedsięwzięcie – koncert „Z Konopnicką w tle”. Jest on częścią projektu „Stacja KulTURa w lasach tura. Przystanek Poezja – wokalno-sceniczne warsztaty integracyjne z Konopnicką w tle”, którego wykonanie jest możliwe dzięki Konkursowi Inicjatyw Lokalnych, ogłoszonemu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku w ramach Zadania „Działajmy razem- wielkie rzeczy w małym mieście”. W realizację wydarzenia zaangażowana jest Joanna Gogulska, wraz z mężem Sebastianem Kamionką.

Projekt ,,Z Konopnicką w tle” realizowany jest przy udziale polskich i ukraińskich dziewcząt. Od kilku tygodni ćwiczą one swój warsztat wokalny pod okiem Joanny Gogulskiej – kompozytorki, aranżerki, instruktorki wokalistyki i muzykoterapeutki. Z uwagi na to, że 2022 ogłoszono rokiem Marii Konopnickiej, podjęła się ona skomponowania muzyki do wierszy tej poetki. Ponadto sama Konopnicka związana jest z naszym regionem, okres dzieciństwa i wczesnej młodości spędziła w nieodległym Kaliszu. Stąd właśnie pomysł, by tekstom poetki nadać oprawę muzyczną.

W sobotę 24 września, zobaczyć i usłyszeć będzie można efekt ciężkiej pracy uczestniczek projektu. Koncert odbędzie się w niezwykłym miejscu, tuż przy ścianie lasu (ul. Chopina 70, za Nadleśnictwem Turek). Zestawienie tej wyjątkowej leśnej scenerii, tematyki projektu, wrażeń wizualnych i pięknie śpiewających dziewcząt, gwarantują niezwykłe widowisko.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, osoby zainteresowane udziałem w imprezie, proszone są o odbiór darmowych zaproszeń. Wejściówki są dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku (ul. Dworcowa 5). Możliwa wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem 63 278 51 34 (Biblioteka).

Zadanie realizowane jest z Konkursu Inicjatyw Lokalnych jako część Zadania ,,Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO - BIBLIOTEKA/ LOKALNOŚĆ/ INICJATYWY/ SPOŁECZNOŚĆ/ KOOPERACJA/ ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.Wielka lekcja WF z siatkówką w turkowskiej „Czwórc...
Władysławów: Wręczono nauczycielskie awanse

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.