X Międzynarodowy Turniej Kararte Shinkykushin

Striker Turek

W sobotę 25.09.2021 w Kobierzycach koło Wrocławia odbył się już X Międzynarodowy Turniej Kararte Shinkykushin. Zawody pod nazwą Kobierzyce CUP 2021 wzięło udział blisko 300 zawodników i zawodniczek. Oprócz reprezentacji Polski zjawili się reprezentacji Dani, Ukrainy oraz Czech.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentantki z klubu Striker - Leny Dzieciątkowskiej. Nasza zawodniczka startowała w konkurencji kumite (walki kontaktowe) w kategorii wiekowej 14-15 lat z limitem wagi do 45kg. Na drodze po złoto stanęły 2 rywalki. Był to pierwszy start Leny w tym sezonie, chęci do walki było przeogromne. Za turkowianką miesięczny obóz kondycyjny i wszyscy, łącznie z Leną pokładali wielkie nadzieje. W pierwszym pojedynku Lenka mocnym atakiem sprowadziła przeciwniczkę do głębokiej defensywy. Obawialiśmy się o poziom kondycyjny, ponieważ to pierwszy start po wakacyjnej przerwie, jednak bez powodu gdyż mocy na cała walkę w takim mocnym tempie było aż nadto. Lena po pierwszym regulaminowym czasie walki zwycięża na punkty. W drugiej walce Lena pokazała swój spryt, wyśmienitą technikę oraz coś czego nie da się wytrenować – tajming. Doskonale weszła w tempo uderzenia przeciwniczki i zaraz po rozpoczęciu walki zdobyła wazari (pół punktu) poprzez trafienie wysokim kopnięciem mawashi geri w głowę. Mimo szczerych chęci jej przeciwniczki, która zmuszona była do tego by odrabiać punkty, Lena utrzymała przewagę i wygrała finałowy pojedynek również w pierwszej rundzie. Wysiłek zawodniczki, jej ciężkiej pracy na treningach przyniósł skutek – pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowo-wagowej. Niebawem kolejne starty naszych Karateków z Mickiewicza. W zawodniczką przebywali trenerzy Ariel Więcławek oraz Milena Knychała.

Równolegle w Lasku odbywało się zgrupowanie MMA z zawodnikiem z najwyższej pólki – Mateuszem GAMEREM Gamrotem. W zgrupowaniu brały udział osoby z Turkowskiego Strikera, a były nimi mianowicie: Zuzanna Drewniak, Kuba Napierała, Michał Mielczarek oraz Szymon Kałużny. Dwie jednostki treningowe poświęcone były technice walki w stójce oraz parterze. W pierwszej zawodnicy skupili się na łączeniu uderzeń z kopnięciami, w drugiej poświecili dużo czasu na umiejętności stabilizacji walki, płynnym przejściom z jednych pozycji do drugich. Super metodycznie przeprowadzone treningi, możliwość zobaczenia i porozmawiania z zawodnikiem UFC przyniosło ze sobą wiele miłych chwil o których warto będzie wspominać, zwłaszcza dla młodych adeptów sportów walki dla których Gemer niewątpliwie jest idolem godnym naśladowania.

Korzystając z okazji chcielibyśmy zaprosić na swoje zajęcia sportowo-rekreacyjne dzieci, młodzież oraz dorosłych w takich grupach tematycznych jak Karate, Kickboxing i nowość w tym sezonie Boks dla osób początkujących. Nie każdy musi zostać zawodnikiem ale każdy może trenować w Naszym klubie.

Klub składa podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla wszystkich osób i firm, które na co dzień pomagają nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać! Najlepsza Pizzeria w Uniejowie – Pico Belo, Dźwig Met-Tomasz Piaseczny, Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński,, biuro rachunkowe PIT-Paweł Tylki, „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil, WłodarTRANS, firmie 100 Car, firmie LIMAX – Radkowi Szymczakowi, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, Gosi i Jarkowi Janusikowi za wspawie medyczne - właścicielom Apteki Zielonej, firmie Energo – Trans – Met oraz restauracji Hacjenda z Malanowa.
Food Trucki w Turku!
Wideo: „Cmentarzysko maszyn” na kopalnianej odkryw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 21 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.