Z cukrzycą też można! Tomasz Zydorkiewicz wygrywa mistrzostwo Polski i motywuje innych chorych

Tomasz Zydorkiewicz

Systematyczna praca i treningi zwieńczone sukcesem. W miniony weekend zawodnik UKS Skoczek Władysławów Tomasz Zydorkiewicz zdobył złoty medal w skoku wzwyż podczas Mistrzostw Polski Masters w Toruniu. Ten sukces ma podwójnie „słodki” smak, bo zwycięzca od kilkunastu lat choruje na cukrzycę, a swoją wygraną daje innym chorym nadzieję na normalne życie i rozwijanie pasji.

Mieszkaniec Władysławowa, Tomasz Zydorkiewicz ze sportem związany jest od wielu lat. Jako nastolatek trenował skok wzwyż w klubie Maraton Turek, jest też rekordzistą Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich w tej dyscyplinie z wynikiem 210 cm. Później trenował w pierwszoligowym klubie Olimpia Poznań i tam udało mu się wywalczyć czwarte miejsce na mistrzostwach Polski seniorów. Jego rekord życiowy wynosi 218 cm.

12 lat temu u sportowca zdiagnozowano cukrzycę typu 1. Mimo to po blisko dwudziestoletniej przerwie zdecydował się on powrócić do treningów.

- Do powrotu na skocznię zmotywował mnie mój syn, który też trenuje oraz pan Florian Berliński z UKS Skoczek Władysławów - mówi Tomasz Zydorkiewicz. Wielką motywacją i również trenerem jest również dla skoczka tata, Wiesław Zydorkiewicz. - Obecnie trenuję sześć razy w tygodniu, ale w dużej mierze dla dobrego samopoczucia i dobrego cukru - aktywność fizyczna zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę - wyjaśnia świeżo upieczony mistrz Polski.

Jego sukces to nie tylko wynik sportowy. Zwycięstwo zawodnika chorującego na cukrzycę to motywacja dla innych chorych, szczególnie dzieci i ich rodziców. - Rodzicom jest ciężko, ale diagnoza to tak naprawdę szansa na fajne, w miarę normalne życie - mówi Tomasz Zydorkiewicz.

My trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukces. Okazja już niebawem, bo 28 marca podczas Halowych Mistrzostw Świata Masters w Toruniu.

Strażacy na deskach i z pucharem! Narciarskie mist...
Władysławów: Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Wysz...
 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 24 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.